پلیس از کشته شدن '۱۱ شورشی' در بغلان خبر داد

Image caption نیروهای بین المللی تحت فرمان ناتو هم در عملیات بغلان شرکت کرده اند

پلیس در شمال افغانستان گفته است که در اثر عملیاتی برای بیرون راندن طالبان از منطقه ای در ولایت بغلان، ۹ شورشی کشته و ۱۱ تن دیگر زخمی شده اند.

لعل محمد احمدزی، سخنگوی پلیس حوزه شمال و شمال شرق افغانستان به بی بی سی گفت که این عملیات از روز پنجشنبه، ۲۳ ثور/اردیبهشت، به این سو در منطقه "دهنه غوری" ادامه دارد.

طالبان در این منطقه از حدود یک سال پیش به این سو نفوذ کرده و هر از گاهی نیروهای دولتی را هدف حملات مسلحانه قرار می دادند. به همین دلیل پلیس این منطقه را "آسیب پذیر" خوانده است.

آقای احمدزی تاکید کرد که این عملیات تا زمان پاکسازی کامل منطقه از وجود افراد وابسته به طالبان ادامه خواهد یافت.

سخنگوی پلیس شمال افغانستان افزود که در این عملیات، علاوه بر نیروهای پلیس، سربازان ارتش و ناتو هم شرکت کرده اند.

از سوی دیگر نیروهای ناتو در اعلامیه ای گفته اند که در جریان عملیاتی جداگانه در ولسوالی/شهرستان "بغلان جدید" در شمال ولایت بغلان چندین شورشی را کشته و شماری دیگر را بازداشت کرده اند.

ناتو گفته است این عملیات که نیروهای افغان هم در آن شرکت کرده اند، در یک منطقه روستایی به هدف جستجوی یک فرمانده طالبان شامگاه جمعه گذشته آغاز شد.

نیروهای ناتو گفته اند زمانی که به این روستا نزدیک شدند، شورشیان به سوی آنان تیراندازی کردند و آنها هم با آتش متقابل به تیراندازی شورشیان پاسخ دادند.

ناتو در اعلامیه خود مشخص نکرده که در این عملیات چه تعداد از شورشیان کشته و بازداشت شدند، اما افزوده است که دو تن، از جمله یک زن در این درگیری زخمی شدند. براساس اعلامیه ناتو، این زن با سلاح خودکار علیه نیروهای مشترک تیراندازی کرده بود.

نیروهای ناتو گفته که در این عملیات به غیرنظامیان آسیبی نرسیده است.

مطالب مرتبط