پلیس: چهار مهاجم انتحاری در پکتیکا کشته شدند

Image caption پکتیکا پیش از این هم شاهد حمله مشابه شورشیان بوده است

مقامهای محلی افغان گفته اند که در پی حمله گروهی از بمبگذاران انتحاری به مرکز فرماندهی پلیس مرزی در ولایت پکتیکا، چهار مهاجم را کشته اند.

دولت خان جدران، فرمانده پلیس پکتیکا به بی بی سی گفت که مهاجمان انتحاری در آغاز یک موتر/خودرو مملو از مواد منفجره را در ورودی مرکز فرماندهی پلیس مرزی در ولسوالی/شهرستان ارگون منفجر کردند.

فرمانده پلیس پکتیکا گفت که در این انفجار یک پلیس کشته و یک پلیس دیگر زخمی شدند. او همچنین افزود که این انفجار دو غیرنظامی را هم زخمی کرد.

آقای جدران گفت که به دنبال این انفجار، مهاجمان مسلح که قصد داشتند وارد محوطه مرکز فرماندهی پلیس شوند، با مقاومت ماموران پلیس مواجه شدند.

به گفته او، در پی تبادل آتش میان ماموران پلیس و مهاجمان مسلح، چهار مهاجم کشته شده اند. فرمانده پلیس همچنین گفت که در این درگیری دو غیرنظامی هم زخمی شدند.

آقای جدران گفت که مهاجمان انتحاری که مرکز فرماندهی پلیس را هدف حمله قرار دادند، لباسهایی شبیه اونیفورم نیروهای خارجی به تن داشته اند.

طالبان مسئولیت این حمله را به دوش گرفته اند و یک سخنگوی این گروه گفته است که هفت بمبگذار انتحاری وابسته به این گروه مرکز فرماندهی پلیس مرزی پکتیکا را هدف حمله قرار دادند.

این سخنگوی طالبان گفته است که در این حمله شمار زیادی از نیروهای افغان و خارجی کشته شده اند، اما این ادعا را مقامات افغان و منابع دیگر تایید نکرده اند.

این سومین حمله انتحاری از روز یکشنبه گذشته، ۲۶ ثور/اردیبهشت، در افغانستان است. انفجار انتحاری نخست در خیابانی در غرب شهر کابل روی داد که بر اثر آن ۱۸ تن کشته و ۵۲ نفر دیگر زخمی شدند. بیشتر قربانیان این حادثه غیرنظامیان بودند.

حمله انتحاری دوم روز چهارشنبه در مقابل ورودی پایگاه نظامیان خارجی در بگرام، در شمال کابل صورت گرفت که در اثر آن ۹ سرباز خارجی زخمی شدند.

از سوی دیگر بر اثر انفجار یک بمب کنار جاده اى در شهر قندهار دو غیرنظامى کشته و شمارى دیگر زخمی شده اند .

مقامات اداره امنیت ملى در شهر قندهار گفته اند که این انفجار در ناحیه (منطقه) دوم شهر قندهار به وقوع پیوسته است.

این مقامات گفته اند که شورشیان با انفجار این بمب کاروان موترهاى حامل ماموران این اداره را هدف قرار داده بودند، اما به این ماموران آسیبى نرسیده است.

مقامات بیمارستان میر ویس در شهر قندهار گفته اند که یک جسد و پنج فرد که در این حادثه زخمی شدند، به این بیمارستان منتقل شده اند که چهار کودک هم در میان آنها هستند .

طالبان مسئولیت این انفجار را هم به دوش گرفته و گفته اند که چند مامور امنیتی کشته شده اند. اما مقامهای امنیتی ادعای کشته شدن ماموران امنیتی را رد کرده اند.

مطالب مرتبط