هواپیمای بدون سرنشین ناتو در افغانستان سقوط کرد

نیروهای آیساف در افغانستان از سقوط یک هواپیمای بدون سرنشین ناتو در غرب این کشور خبر داده اند.

یک سخنگوی ناتو گفت این هواپیما در ولسوالی شیندند در جنوب هرات سقوط کرده است.

طالبان ادعا کرده اند که این هواپیما بر اثر حمله افراد وابسته به این گروه سقوط کرده است، اما مقامهای آیساف این ادعای طالبان را تائید نکرده اند.

ای.ان بکسته، سخنگوی فرماندهی مشترک آیساف در کابل گفته است این هواپیما در اثر مشکلات فنی سقوط کرده نه در اثر حمله افراد طالبان.

خبر سقوط این هواپیما در حالی اعلام می شود که نیروهای ناتو خود را برای انجام عملیات گسترده در ولایت قندهار آماده می کنند.

بیشتر هواپیماهای بدون سرنشین که در افغانستان از آنها استفاده می شود آمریکایی است و در مواردی هم این هوا پیماها مواضع طالبان پاکستانی در آن سوی خط دیورند را هدف حمله قرار می دهند.

در یک سال گذشته اعلام شده است که چند تن از رهبران طالبان پاکستان از جمله بیت الله محسود در اثر حمله این هواپیماها کشته شده اند.

انفجار در شیندند

بر اساس یک خبر دیگر، مقام های محلی در ولسوالی شیندند در جنوب هرات، از انفجار یک بمب در این ولسوالی خبر داده اند.

پلیس شیندند می گوید این بمب که در یک موتور سیکلت جاسازی شده بود، زمانی منفجر شده که یک خودرو دولتی از کنارش عبور می کرد.

طالبان مسئولیت این حمله را به عهده گرفته و گفته اند این بمب یک نفربر نیروهای خارجی را هدف قرار داده و 5 تن از سربازان ناتو در اثر انفجار آن کشته شده اند.

مقامات دولتی این ادعا را رد کرده و گفته اند این انفجار تلفات جانی در پی نداشته است.

حمله طالبان به کارگران یک سد در فراه

در همین حال گزارشها از فراه دیگر ولایت غربی افغانستان حاکی است که طالبان، به کارگران یک سد در حال ساخت در ولسوالی اناردره این ولایت حمله کرده اند.

محمد فقیر عسکر، فرمانده پلیس فراه می گوید پس از حمله افراد طالبان، نیروهای پلیس خود را به آنجا رسانده و با طالبان درگیر شدند.

به گفته فرمانده پلیس فراه، در این درگیری، دو تن از مهاجمان کشته و سه تن دیگر از آنها زخمی شدند.

مطالب مرتبط