یازده شهروند پاکستانی در شرق افغانستان کشته شدند

Image caption پکتیا در گذشته هم شاهد موارد زیادی از خشونت بوده است

مقامهای محلی در ولایت پکتیا، در جنوب شرق افغانستان گفته اند که در پی تیراندازی مردان مسلح ناشناس دست کم ۱۱ شهروند پاکستانی کشته و دو شهروند افغان زخمی شده اند.

روح الله سمون، سخنگوی والی پکتیا گفته است که این افراد از ساکنان منطقه "پاره چنار" پاکستان بوده اند و قصد داشتند به شهر کابل سفر کنند.

آقای سمون گفت که این افراد در منطقه چمکنی ولایت پکتیا هدف تیراندازی مردان مسلح قرار گرفتند.

هنوز جزئیات بیشتری در مورد افراد کشته شده و قصد سفر آنها به کابل در دست نیست.

بر اساس یک خبر دیگر ناتو از زخمی شدن یک سرباز خود در پی انفجار انتحاری در جنوب افغانستان خبر داده است.

منابع نیروهای تحت امر پیمان اتلانتیک شمالی (ناتو) در جنوب شرق افغانستان گفته اند که یک بمبگذار انتحاری کاروانی از نظامیان خارجی را در منطقه مندوزی ولایت خوست هدف حمله قرار داد.

این در حالی است که روز گذشته هم یک کاروان نظامیان خارجی در ولایت ننگرهار، در شرق افغانستان هدف بمبگذاری انتحاری قرار گرفته بود.

هر چند نیروهای خارجی در باره این انفجار اظهار نظری نکردند، اما منابع دولتی در شهر جلال آباد، مرکز ولایت ننگرهار از کشته شدن یک غیرنظامی و زخمی شدن ۹ غیرنظامی دیگر بر اثر این انفجار خبر دادند.

همچنین پیمان ناتو با انتشار اعلامیه ای، تائید کرده است که دو سرباز تحت امر این نیروها روز گذشته در پی وقوع دو انفجار جداگانه در جنوب افغانستان کشته شده اند.

در اعلامیه ناتو توضیحی در مورد هویت این سربازان داده نشده و همچنین محل دقیق انفجاری که منجر به کشته شدن این سربازان شد، مشخص نشده است.

مطالب مرتبط