راه میدان-بامیان تا سه سال دیگر اسفالت می شود

بامیان
Image caption راههای بامیان فوق العاده کوهستانی است

وزارت فواید عامه افغانستان قرارداد ساخت بخش دوم راه میدان شهر-بامیان را با حمایت مالی ایتالیا، با یک شرکت ایرانی امضا کرد.

بخش اول این راه از میدان شهر تا گذرگاه اونی، به طول ۵۴ کیلومتر در سال ۱۳۸۴ نیز با هزینه ۳۶ میلیون یورو از کمک های بدون بازپرداخت ایتالیا با یک شرکت چینی امضا شده بود.

قرار است که بخش اول این راه امسال به پایان برسد.

نجیب همدرد، مسئول مطبوعاتی وزارت فواید عامه به بی بی سی گفت که بخش دوم این راه با هزینه نزدیک به ۵۶ میلیون یورو از کمک های بدون بازپرداخت ایتالیا ساخته خواهد شد.

آقای همدرد گفت که این طرح را شرکت راهسازی ایرانی آباد راهان پارس به مدت سه سال به اجرا خواهد گذاشت. این شرکت قبلا راه هرات_ میمنه را نیز ساخته است.

این بخش از راه بامیان میدان شهر، از گذرگاه اونی تا مرکز شهر بامیان ۸۲ کیلو متر طول دارد.

مسئول مطبوعاتی وزارت فواید عامه گفت که این راه با عرض ده متر ساخته خواهد شد که هفت متر آن اسفالت خواهد شد.

او دیگر مشخصات این راه را چنین توضیح داد: "در مسیر این جاده ۳۵۸ پل کوچک، ۲۱ پایه پل بزرگ، ۲۸۰۰ متر دیوار استنادی ۲۵۱۳ متر دیوار سنگی به ارتفاع الی پنج متر و نزدیک به سه هزار متر دیوار استنادی آهن و کانکریت به ارتفاع پنج متر ساخته خواهد شد."

Image caption مردم مناطق مرکزی عمدتا دامدار و کشاورز هستند

راه بامیان-میدانشهر در زمستان برفگیر است و همواره با مشکلاتی مواجه است، اما در قرارداد تازه آمده که در بخش دوم این راه ۳۶۰ متر دیوار سرپوشیده برای محافظت از ریزش برف ساخته خواهد شد.

دومین تونل بزرگ طبیعی در افغانستان هم در همین راه به طول ۵۶۰ متر و در گذرگاه حاجی‌گگ ساخته خواهد شد.

عبدالقدوس حمیدی، وزیر فواید عامه هنگام امضای قرارداد گفت که این راه رفت و آمد را برای مردم مناطق مرکزی افغانستان، به ویژه ساکنان بامیان بسیار آسان خواهد ساخت.

تا حال در مناطق مرکزی افغانستان هیچ راه اسفالت شده وجود ندارد و به همین دلیل مردم این مناطق دولت افغانستان را به بی توجهی در مورد نیازهای مردم این مناطق متهم می کنند.

مردم بامیان که عمدتا به کشاورزی و دامپروری مشغولند، می گویند آنها به دلیل خرابی راه ها نمی توانند محصولات کشاورزی خود را به موقع به شهرهای بزرگ افغانستان برسانند و آن را به قیمت مناسب عرضه کنند.

سال گذشته شماری از ساکنان شهر بامیان در اعتراض سمبولیک به عدم برنامه ریزی دولت برای ساختن راه بامیان-میدانشهر بخشی از این راه را در داخل شهر بامیان کاهگل کردند.

ساختن بخش اول این راه در منطقه میدان با مشکلات امنیتی به همراه بود، ولی احتمالا ساختن بخش دوم این راه در مناطق آرام بهسود و بامیان با مشکلات امنیتی مواجه نخواهد شد.

راه مهم ترین نیاز مناطق مرکزی

مناطق مرکزی افغانستان که عمدتا مرتفع و سردسیر است، در زمستان به دلیل بارش برف سنگین دست کم شش ماه بسته می شود، بسته شدن راه های مناطق مرکزی، رابطه بسیاری از ساکنان مناطق مرکزی را با کابل قطع می کند.

Image caption راه های اکثر مناطق مرکزی در زمستانها به دلیل بارش برف سنگین دست دست کم چهار ماه بسته می شوند

نبود بیمارستانهای مجهز، مراکز درمانی کافی و تاسیسات عام المنفعه دیگر در مناطق مرکزی سبب می شود تا میلیونها نفر در زمستانها در محاصره برف بمانند و در صورت مواجه شدن با بیماری هایی که به دکتر و بیمارستانهای مجهز نیاز باشد نتوانند بیماران را به کابل و یا شهرهای بزرگ دیگر برسانند.

جاده کابل بامیان که در حال حاضر یک سوم آن آسفالت شده، از نخستین برنامه های دولت افغانستان در هشت سال گذشته بوده است و همواره دولت زمانهایی را برای ساخت این راه و پایان کار آن اعلام کرده است.

اما آنچه در عمل دیده می شود این است که این راه تا هنوز ساخته نشده و مردم کماکان با مشکل روبرو هستند.

براساس برنامه دولت افغانستان قرار است شاهراهی که از بامیان و مناطق مرکزی می گذرد، هرات در غرب افغانستان را به کابل پایتخت وصل کند، ساخت این مسیر می تواند هرات را از مسیر کوتاه تر و امن تری به کابل وصل کند.

دولت همزمان ساخت یک راه دیگر به بامیان را که از مسیر شمال کابل و دره غوربند می گذرد نیز آغاز کرده است. این راه قرار است بعد از گذشتن از بامیان، به سمت شهر پلخمری در شمال افغانستان ادامه یابد.

ساخت این راه می تواند بدیل دیگری برای شاهراه سالنگ در زمستانها باشد.

مطالب مرتبط