ممنوعيت پخش کانالهای تلويزيونی افغانی در پاکستان

یک خانواده افغان در حال تماشای تلویزیون
Image caption هم اکنون هزاران نفر از افغان ها در پاکستان زندگی می کنند و تلویزیون های افغانی بینندگان زیادی در میان این افراد دارد

برخی از گزارشها از پاکستان حاکیست که پخش تلویزیونهای دولتی و خصوصی افغانستان در پاکستان قطع شده است.

مسئولان اداره مقررات پخش و نشر پاکستان (پاکستان الکترونیک میدیا ریگولیتری) موسوم به "پیمرا" می گویند، بنابر تصمیم دادگاه اسلام آباد، تمامی نشرات تلویزیون های افغانی در پاکستان ممنوع است.

نثار احمد، یک تن از مسوولین اداره "پیمرا" در پیشاور، دلیل ممنوعیت نشرات تلویزیون های افغانی در پاکستان را نداشتن مجوز رسمی پخش در پاکستان می داند.

به گفته آقای احمد، دادگاه عالی پاکستان در اسلام آباد، پایتخت، دستور داده است تا از پخش تلویزیونهای خصوصی و دولتی افغانستان جلوگیری شود.

ولی وزارت خارجه افغانستان آن را عملی خلاف ارزش های آزادی بیان خواند و گفت چنین اقدامات حق آزادانه دسترسی مردم به اطلاعات را سلب می کند.

پيش از اين هم نشرات تلويزيون های خصوصی و دولتی افغانستان در پاکستان برای مدتی قطع شده بود. در آن زمان يک مقام رسانه های دولتی پاکستان دليل آن را پخش "تبليغات منفی عليه دولت پاکستان" خوانده بود.

پس از فروپاشی رژیم طالبان در افغانستان، بیش از بیست کانال تلویزیونی در افغانستان رسما فعالیت خود را آغاز کردند که شماری از آن ها در کشور های جهان قابل دیدن است.

هم اکنون هزاران نفر از افغان ها در پاکستان زندگی می کنند و تلویزیون های افغانی بینندگان زیادی در میان این افراد دارد.

مطالب مرتبط