'یک قصه تازه' آلبوم جدید برای کودکان افغان

Image caption یک قصه تازه نام دمین آلبوم هدیه رستگار است

هدیه رستگار، خواننده آلبوم ( آلوچه ) که نخستین آلبومش برای کودکان را شش سال پیش بیرون داد. با دومین آلبوم خود به نام ( یک قصه تازه) می خواهد به افغانستان برود و کنسرت بزرگی برای کودکان افغان در کابل برگزار کند.

آلبوم (یک قصه ی تازه) دوازده آهنگ دارد که برای کودکان دوره ابتدایی مکتب/ مدرسه ساخته شده است.

هدیه رستگار دختر فرید و وجیهه رستگار از آواز خوانان مشهور افغانستان است.

او می گوید می خواهد با آهنگ های جدیدش برای کودکان افغان پیام، صلح و تلاش برای آموزش بیشتر را ببرد.

آهنگساز و ترانه سرای این آلبوم، سمیع حامد از شاعران شناخته شده و معاصر افغانستان است، فرید رستگار، پدر هدیه تنظیم کننده آهنگها است و وجیهه رستگار مادر هدیه در شماری از آهنگ ها با او همخوانی کرده و همچنین هماهنگ کننده اصلی برنامه کنسرت هدیه در افغانستان است.

هدیه رستگار در گفت و گو با بی بی سی برای افغانستان گفت: "باراول که پدر مادرم افغانستان رفتند، از مادرم خواستم که یک مشت خاک افغانستان بیاورد، حالا خوشم که خودم میروم و برای کودکان(افغان) کنسرت میدهم"

هدیه در باره در مورد آلبوم جدید و تفاوت آن با آلبوم قبلی اش ( آلوچه) گفت: " آلوچه برای تمام کودکان بود. اما آلبوم ( یک قصه ی تازه ) برای کودکانی است که به مکتب/مدرسه می روند. وقتی که ( آلوچه) را خواندم کوچک بودم. حالا که شش سال گذشته، میفهمم که آن آلبوم چقدر برای کودکای افغانستان مهم بوده."

هدیه در بارهء سفرش به افغانستان و کنسرتش برای کودکان افغانستان میگوید:"خوش استم که وطن خوده میبینم و برای کودکان کنسرت میدهم. آلبوم (یک قصه ی تازه) را می خواهم به مکتب ها هم تقسیم کنم که بچه ها یاد بگیرن و بخوانند،می خواهم آلبوم آلوچه را هم در کودکستان ها و مکتب ها تقسیم کنم"

هدیه رستگار در پاسخ به این سوال که کدام آهنگ آلبوم تازه خود را بیشتر دوست دارد، می گوید : همه را، اما بیشتر این آهنگ را با خود زمزمه میکنم:

صبح به خیر ! ای آفتاب

Image caption هدیه رستگار نخستین آلبومش را شش سال پیش بیرون داد

دروازه ها وا میشن

زنگ مکتب می آیه کوچه ها زیبا میشن

هدیه یک آهنگ خود را به بی بی سی هدیه کرد.

او گفت:" با این آهنگ در تمام جهان صلح آرزو میکنم"

افغان استم دوست دارم افغانستان را

انسان استم دوست دارم کُل جهان را

از آسیا

تا افریقا

از اروپا

تا انترکتیکا

از امریکا

تا آسترالیا

« پیس! پیس! پیس!

مطالب مرتبط