امدادگر ربوده شده بریتانیایی در افغانستان کشته شد

نقشه ولایت کنر
Image caption امدادگر بریتانیایی در ولایت کنر ربوده و کشته شده است

گزارشهای رسیده از شرق افغانستان حاکی از آن است که یک امدادگر زن بریتانیایی که قبلا در افغانستان ربوده شده بود، کشته شده است.

لیندا نورگروو، اهل اسکاتلند، دو هفته قبل توسط شبه نظامیان شورشی در ولایت کنر در شرق افغانستان ربوده شد.

یک مقام اطلاعاتی در ولایت کنر گفته است که منطقه ای که این امدادگر ربوده شده بود، در این مدت در محاصره نیروهای خارجی بوده است.

به گفته این مقام افغان، زمانی که این نیروها به خانه ای که این زن بریتانیایی در نزد شبه نظامیان شورشی گروگان بود، نزدیک شدند، گروگان گیران او را کشتند.

گفته شده است که تعدادی از ربایندگان این امدادگر هم در اثر این عملیات کشته شده اند.

زن بریتانیایی ربوده شده با یک سازمان امدادرسانی آمریکایی همکاری داشته و گفته شده است که پیش از آن، از کارمندان سازمان ملل متحد بوده است.

نیروهای خارجی از زمانی که این امدادگر توسط آدم ربایان شورشی ربوده شد، در منطقه به جستجوی او بودند. آنها به کمک اعضای شورای محلی که این زن را می شناختند، عملیات جستجو را آغاز کردند.

همچنین گفته شده است که اعضای این شورا تلاش کردند که با گفتگوهای مسالمت آمیز این زن را از چنگ ربایندگان آزاد کنند، اما موفق به این کار نشدند. همزمان با این تلاشها عملیات نظامیان هم جریان داشته است.

کنر از ولایت های مرزی افغانستان است که با مناطق قبائلی پاکستان مرز مشترک دارد. کنر کوهستانی است و جنگل های انبوهی دارد.

شورشیان در برخی از مناطق این ولایت نفوذ کرده اند.

این حادثه در ولسوالی چوکی در ولایت کنر روی داده است که از مناطق تحت کنترل دولت مرکزی محسوب می شود.

مقام های افغان می گویند امدادگر بریتانیایی و همراهان او بدون اینکه نیروهای امنیتی را در جریان قرار بدهند، از ولایت ننگرهار به ولایت کنر رفته بودند.

مطالب مرتبط