تاکید مشرف بر بازگشت به عرصه سیاسی پاکستان

Image caption پرویز مشرف که ساکن لندن است به آمریکا سفر کرده

پرویز مشرف، رئیس جمهور پیشین پاکستان، که به آمریکا سفر کرده، گفته است که قصد بازگشت به عرصه سیاسی را دارد.

آقای مشرف روز سه شنبه (نهم نوامبر) از شهر نیویورک به بی بی سی گفت که در حال ایجاد زمینه های لازم برای بازگشت به پاکستان است.

این ژنرال بازنشسته در ماه اکتبر "حزب مسلم لیگ تمام پاکستان" را تاسیس کرد.

پرویز مشرف در کودتایی در اکتبر سال ۱۹۹۹ در پاکستان به قدرت رسید و در اوایل سال ۲۰۰۸ میلادی در پی اعتراض های گسترده مخالفانش، مجبور به کناره گیری از قدرت شد.

او سه شنبه در جمع حاضران در موسسه سیاست خارجی ایالات متحده که از گروه های غیردولتی با نفوذ است، از اینکه باراک اوباما در کنار دیدارش از هند به پاکستان سفر نکرده انتقاد کرد.

وی حمایت رئیس جمهوری آمریکا از عضویت دائم هند در شورای امنیت سازمان ملل متحد را منفی ارزیابی کرد و گفت که این امر "مسلما تاثیری منفی در پاکستان خواهد داشت."

پرویز مشرف درباره قصد بازگشت به پاکستان گفت که می خواهد پس از فراهم کردن محیط مساعد به این کشور بازگردد، زیرا به گفته او هنوز از نظر امنیتی و افکار عمومی برایش در پاکستان مشکلاتی وجود دارد.

وی این نظر که محبوبیتش در پاکستان کم است را رد کرد و گفت، در شبکه اجتماعی فیس بوک بیش از ۳۶۰ هزار نفر به صفحه او پیوسته اند که نشان می دهد طرفداران زیادی دارد.

این ژنرال بازنشسته گفت: "مردم مشتاقانه در پی تغییر هستند. مردم پاکستان تا حدی احساس ناامیدی می کنند و به همین سبب نظرشان تغییر کرده است."

او گفت: "من با سیاستمدارانی از پاکستان در تماس هستم. آنها در لندن و دوبی با من ملاقات کرده اند."

پرویز مشرف که اکنون در لندن زندگی می کند پیش از این نیز گفته بود که پیش از انتخابات سال ۲۰۱۳ پاکستان به این کشور باز خواهد گشت.

او می گوید برای احراز یک کرسی در پارلمان مبارزه خواهد کرد و از آنجا امیدوار است به نخست وزیری و یا ریاست جمهوری برسد.

مطالب مرتبط