نیروهای ائتلاف یکی از فرماندهان طالبان را کشتند

طالبان، عکس از ارشیو
Image caption نیروهای ائتلاف بخشی از عملیات خود را بر شکار افراد کلیدی شورشیان متمرکز کرده اند

نیروهای ائتلاف تحت فرماندهی آمریکا در افغانستان گفته اند که یک فرمانده طالبان را کشته و یک فرمانده دیگر این گروه را بازداشت کرده اند.

مرکز فرماندهی نیروهای ائتلاف در افغانستان با صدور اعلامیه ای گفته که فرمانده کشته شده بدرالدین نام داشته و در حمله هوایی نیروهای ائتلاف به هدفی در ولایت پکتیا کشته شده است.

نیروهای ائتلاف گفته اند که بدرالدین مسئولیت گروهی از شورشیان وابسته به طالبان را در ولسوالی/شهرستان "زرمت" به دوش داشته است.

بر اساس اعلامیه ائتلاف، این فرمانده طالبان و افراد تحت امر او در سازماندهی انفجارهای کنار جاده ای در راه های عمومی دست داشته اند.

نیروهای ائتلاف در اعلامیه خود افزوده اند که بدرالدین همچنین از عوامل سازماندهی و اجرای حملات مسلحانه به کاروان های نظامیان ائتلاف و هلیکوپترهای آنان بوده است.

در این اعلامیه همچنین آمده است که این فرمانده طالبان در پی به دست آمدن گزارشهای اطلاعاتی، در روستایی در ولسوالی زرمت هدف حمله دقیق هوایی قرار گرفت و کشته شد.

مرکز فرماندهی ائتلاف نام فرمانده بازداشت شده طالبان را فارش نکرده، اما گفته است که او فرماندهی افراد وابسته به گروه طالبان را در ولسوالی بالا بلوک در ولایت فراه، در غرب افغانستان بر عهده داشته است.

به گفته مرکز فرماندهی ائتلاف، این فرمانده مسئولیت موارد متعدد انفجارهای کنار جاده ای علیه "غیرنظامیان" و نیروهای افغان و ائتلاف را به دوش گرفته است.

نیروهای ائتلاف همچنین گفته که این شخص همراه با چهار فرد تحت امر خود در عملیات مشترک سربازان ائتلاف و افغان در ولسوالی بکواه بازداشت شده است.

خبر کشته و بازداشت شدن این دو فرمانده طالبان در حالی منتشر شده است که نیروهای خارجی از چند ماه به این طرف بخشی از عملیات خود در افغانستان را بر شکار رهبران و فرماندهان شورشیان متمرکز کرده اند.

نیروهای بین المللی در افغانستان گفته اند که "شکار افراد کلیدی شورشیان به تضعیف گروه های شورشی در این کشور کمک می کند."