حمله انتحاری به کاروان نظامیان خارجی در کابل دو زخمی داد

پلیس، کابل
Image caption انفجار عصر روز جمعه در حالی روی داده که پلیس تدابیر امنیتی را در کابل افزایش داده است

پلیس کابل گفته است که حمله انتحاری روز جمعه یک سرباز ارتش و یک سرباز خارجی را زخمی کرده و به غیرنظامیان آسیبی نرسانده است.

پلیس کابل به بی بی سی گفته است که فرد بمبگذار موتر/خودرو مملو از مواد منفجره حامل خود را در نزدیک کاروان نظامیان خارجی در خیابانی نزدیک به قصر دارالامان در جنوب غرب شهر کابل منفجر کرد.

در گذشته هم یک بمبگذار انتحاری سربازان خارجی را در همین محل هدف حمله قرار داده و چند سرباز خارجی را کشته بود. در این انفجار به غیرنظامیان تلفات سنگینی وارد کرده بود.

نیروهای ناتو با صدور اعلامیه ای در کابل گفته اند که انفجار عصر روز جمعه، ۱۲ نوامبر، ناشی از انفجار کنار جاده ای بوده است.

ناتو در باره زخمی شدن سرباز خود در این انفجار اظهار نظری نکرده، اما گفته که بعد جزئیات این حادثه را گزارش خواهد داد.

براساس اعلامیه ناتو، در نزدیک محل انفجار یکی از پایگاه های این نیروها هم موقعیت دارد.

از سوی دیگر، ناتو از کشته شدن یک سرباز خود در پی حمله شورشیان در غرب افغانستان خبر داده است.

ناتو جزئیات این حادثه را هم ارائه نکرده است.

این انفجار در حالی در کابل روی داده است که از چند ماه به این سو این شهر نسبتا آرام بوده و بمبگذاری انتحاری در آن به وقوع نپیوسته بود.

هنوز مسئولیت این انفجار را هیچ فرد یا گروهی به دوش نگرفته، اما معمولا مقامهای دولتی افغانستان این گونه اقدامات را به گروه طالبان نسبت می دهند.

این حادثه در زمانی روی داده است که نیروهای امنیتی در شهر کابل در حال افزایش تدابیر ویژه امنیتی برای روزهای عید قربان هستند.

پلیس و ارتش افغانستان معمولا در روزهای عید و مناسبت های مشابه آن تدابیر امنیتی را در شهر کابل و دیگر مناطق این کشور افزایش می دهند.

مطالب مرتبط