به روز شده:  12:08 گرينويچ - 14 نوامبر 2010 - 23 آبان 1389

بریتانیا

رئیس نیروهای مسلح بریتانیا: القاعده را نمی توان شکست داد

برای پخش این فایل، نرم افزار "جاوا اسکریپت" باید فعال شود و تازه ترین نسخه "فلش" نیز نصب شده باشد

پخش با "ریل پلیر" یا "ویندوز میدیا پلیر"

ژنرال دیوید ریچاردز، رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح بریتانیا می گوید شبکه القاعده شکست ناپذیر است و بریتانیا باید دست کم تا سی سال دیگر خود را برای مقابله با خطر حملات اسلامگرایان آماده کند.

ژنرال ریچاردز ، در مصاحبه با هفته نامه بریتانیایی ساندی تلگراف، گفت بریتانیا باید سعی کند خطری را که متوجه شهروندانش است، مهار کند.

وی افزود یک چنین ماموریتی امکان پذیر است و دولت بریتانیا به جای این که برای دستیابی به پیروزی قاطع بر پیکارجویان اسلامگرا تلاش کند، بهتر است این ماموریت را دنبال کند.

ژنرال ریچاردز گفت سلاح واقعی در جنگ با القاعده آموزش و پرورش و دموکراسی است.

ژنرال ریچاردز که قبلا فرمانده نیروهای پیمان ناتو در افغانستان بود، یک ماه قبل سمت ریاست ستاد مشترک نیروهای مسلح بریتانیایی را عهده دار شد.

وی اذعان می کند که مردم افغانستان از ناتوانی نیروهای پیمان ناتو در اجرای قول هایی که به افغان‌ها داده‌‌اند، خسته شده اند.

فرانک گاردنر، خبرنگار بی بی سی می گوید اظهارات ژنرال ریچاردز منعکس کننده "واقعیت گرایی جدید" مسئولین مبارزه با تروریسم در بریتانیا و آمریکاست.

از زمان حمله به افغانستان در سال 2001 تا کنون، 343 سرباز بریتانیایی در افغانستان کشته شده اند.

ژنرال ریچاردز ، گفت او دلیلی برای مداخله نظامی بریتانیا در کشورهای دیگر، مانند نقشی که در حمله به افغانستان و عراق داشته، نمی بیند ولی افزود این ساده لوحانه خواهد بود که بگوییم هیچوقت در چنین موقعیتی قرار نخواهیم گرفت.

این اظهارات در حالی است که پس از لغو سفر گروهی از نمایندگان یک گروه حقیقت یاب پارلمان بریتانیا به افغانستان و پاکستان به دلیل ملاحظات امنیتی، وزارت خارجه بریتانیا از لغو سفر این گروه، پوزش خواسته است.

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.