به روز شده:  08:17 گرينويچ - دوشنبه 15 نوامبر 2010 - 24 آبان 1389

نیروهای ائتلاف

آتش سوزی در پایگاه نظامی آمریکایی در شرق افغانستان

برای پخش این فایل، نرم افزار "جاوا اسکریپت" باید فعال شود و تازه ترین نسخه "فلش" نیز نصب شده باشد

پخش با "ریل پلیر" یا "ویندوز میدیا پلیر"

بر اساس گزارش های رسیده از شرق افغانستان، یک پایگاه نظامیان آمریکایی در ولایت کنر، دچار آتش سوزی شده است.

گزارشگر بی بی سی در کنر می گوید که این پایگاه در اسعد آباد، مرکز ولایت کنر واقع است و آتش سوزی از محل ذخیره مواد سوختی آغاز شده و به بعضی دیگر از قسمت های پایگاه سرایت کرده است.

شاهدان عینی گفته اند که در ساعات نخست بامداد روز دوشنبه، ۱۵ نوامبر آتش و دود برخاسته از این آتش سوزی از فاصله چند کیلومتری دیده می شده است.

به گفته گزارشگر بی بی سی در کنر، که حالا آتش سوزی تا حدی کاهش یافته است.

گزارشگر بی بی سی می افزاید که صدای ناشی از انفجار هم از داخل این پایگاه شنیده شده، که احتمالا ناشی از آتش سوزی در انبار مهمات پایگاه بوده است.

نقشه ولایت کنر

نظامیان آمریکایی تا حال در باره دلائل این آتش سوزی اظهار نظری نکرده اند، اما برخی منابع افغان در منطقه گفته اند این آتش سوزی را تصادفی و ناشی از حریق در انبار سوخت پایگاه عنوان کرده اند.

در عین حال، گروه طالبان ادعا کرده است که افراد وابسته به این گروه بامداد روز دوشنبه یک موشک به سوی این پایگاه پرتاب کردند که باعث آتش سوزی در ذخیره مواد سوخت پایگاه شد.

منابع نیروهای بین المللی در افغانستان تا حال نسبت به ادعای طالبان واکنشی نشان نداده اند.

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.