افغانستان سفرای خود را در هشت کشور تغییر داد

پرچم افغانستان

هشت نفر از دیپلماتهای افغان که به تازگی به عنوان سفرای جدید افغانستان در بیرون از این کشور معرفی شده اند، مورد تائید کشورهای میزبان قرار گرفته اند.

شماری از این سفرای جدید، وزرای سابق کابینه حامد کرزی هستند و برخی دیگر نیز از جمله افرادی هستند که نامزدی آنها برای کرسی وزارت، از سوی مجلس نمایندگان افغانستان رد شده بود.

براساس فهرستی که ریاست جمهوری افغانستان منتشر کرده، عبیدالله عبید که قبلا ریاست دانشگاه طبی کابل را برعهده داشت و اخیرا نامزدی او برای وزارت تحصیلات عالی از سوی مجلس نمایندگان رد شد، به عنوان سفیر افغانستان در ایران تعیین شده و سید محمد امین فاطمی، وزیر سابق صحت افغانستان، سفیر این کشور در جاپان (ژاپن) شده است.

سایر این سفرا، شامل عنایت الله نبیل در هلند، سهراب علی صفری در قزاقستان، عبدالرحیم اوراز در بنگلادش، صلاح الدین ربانی در ترکیه، نور محمد قرقین در قرقیزستان و سید محمد گیلانی در اردن می شود.

از این جمله، سهراب علی صفری و نور محمد قرقین، پیش از این در کابینه حامد کرزی کار کرده اند.

در اعلامیه ای که دفتر حامد کرزی منتشر کرده، آمده است که آقای کرزی با سفرای جدید در کاخ ریاست جمهوری دیدار کرده و با آنها در مورد ماموریت های شان گفتگو کرده است.

در این اعلامیه آمده است: "رئیس جمهور به سفرای یاد شده هدایت داد، تا در کشور های محل ماموریت شان با اتباع و محصلین (دانشجویان) افغان به بهترین روش ممکن برخورد کنند و با تمام امکانات دست داشته در حل مشکلات آنها اقدام نمایند."