به روز شده:  09:04 گرينويچ - سه شنبه 07 دسامبر 2010 - 16 آذر 1389

امنیت افغانستان

نخست وزیر بریتانیا بدون اعلام قبلی به افغانستان سفر کرده است

برای پخش این فایل، نرم افزار "جاوا اسکریپت" باید فعال شود و تازه ترین نسخه "فلش" نیز نصب شده باشد

پخش با "ریل پلیر" یا "ویندوز میدیا پلیر"

نخست وزیر بریتانیا به طور سر زده به افغانستان سفر کرده است.

روز سه شنبه، 16 قوس/آذر (7 دسامبر)، گزارش شد که دیوید کامرون، نخست وزیر بریتانیا، در یک سفر از قبل اعلام نشده به افغانستان رفته و در دیدار با نظامیان بریتانیایی مستقر در ولایت هلمند، گفته است که ممکن است خروج نظامی این کشور از افغانستان از سال دیگر آغاز شود.

آقای کامرون برای بررسی وضعیت افغانستان و دیدار با نظامیان بریتانیایی در آستانه کریسمس - عید میلاد مسیح - به افغانستان رفته است.

نیروهای بریتانیایی ماموریت برقراری امنیت در ولایت هلمند، از ناآرام ترین مناطق افغانستان را برعهده دارند و دیوید کامرون شب را در پایگاه نظامی این نیروها در هلمند سپری کرد.

سربازان بریتانیایی در هلمند

آقای کامرون گفت که نسبت به آینده خروج سربازان بریتانیایی از افغانستان امیدوار است

نخست وزیر بریتانیا در سخنانی برای نظامیان بریتانیایی گفت که پیشرفت به دست آمده در مبارزه با طالبان و موفقیت های کسب شده در آموزش نیروهای ارتش و پلیس افغانستان او را نسبت به آینده خروج سربازان بریتانیایی از افغانستان امیدوار کرده است.

او گفت: "ما آنچه را که ضروری است باید انجام دهیم، اما آنچه امروز (در افغانستان) دیدم، دلیلی برای خوشبینی من است."

آقای کامرون افزود: "ما در برنامه آموزش نیروهای ارتش ملی افغانستان، پیش هستیم... و نشانه های از خوش بینی وجود دارد."

نخست وزیر بریتانیا ماه گذشته تعهد کرد که نیروی نظامی این کشور را تا سال 2015 از افغانستان خارج کند.

آمریکا نیز اعلام کرده است که خروج تدریجی سربازان خود از افغانستان را از سال آینده میلادی آغاز می کند و براساس برنامه تدوین شده، مسئولیت امنیتی افغانستان تا سال 2014 به نیروهای افغان سپرده می شود.

دیوید کامرون پس از دیدار با سربازان بریتانیایی مستقر در هلمند، عازم کابل شد و با حامد کرزی، رئیس جمهوری افغانستان دیدار کرد.

ارتش بریتانیا واحدهایی متشکل از بیش از ده هزار نظامی را به افغانستان اعزام کرده است که اکثر آنها در ولایات نا آرام جنوب این کشور مستقر هستند.

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.