به روز شده:  11:42 گرينويچ - چهارشنبه 15 دسامبر 2010 - 24 آذر 1389

امنیت افغانستان

نگرانی صلیب سرخ از وضعیت امنیتی افغانستان

برای پخش این فایل، نرم افزار "جاوا اسکریپت" باید فعال شود و تازه ترین نسخه "فلش" نیز نصب شده باشد

پخش با "ریل پلیر" یا "ویندوز میدیا پلیر"

سازمان جهانی صلیب سرخ در افغانستان می گوید کارمندانش در افغانستان با دشواری های جدی و بی سابقه روبرو هستند. دشواریهایی که به گفته مقامهای این سازمان از زمان آغاز به کار صلیب سرخ جهانی در افغانستان تا حال، بی سابقه بوده است.

ریتو استاکر، رئیس این سازمان در افغانستان در یک کنفرانس خبری در کابل گفت دلیل اصلی این دشواریها گسترش ناامنی و افزایش گروههای مسلح در افغانستان است.

سازمان بین المللی صلیب سرخ در بیش از سی سال گذشته در افغانستان به زندانیان کمک کرده و در مواردی برنامه های امداد رسانی نیز داشته است.

مقام های این سازمان می گویند، تلفات غیرنظامیان افغان اخیرا افزایش یافته، و نا امنی و جنگ، باعث شده تا تعداد بیشتری از غیرنظامیان از خانه های خود بیجا شوند.

این سازمان پیش بینی می کند که افغانستان در سالی که پیش رو دارد نیز وضعیت بهتری نخواهد داشت.

سال 2011 میلادی، به باور بسیاری از آگاهان امور، سال سرنوشت سازی برای افغانستان خواهد بود.

آمریکا و بریتانیا، دو متحد اصلی افغانستان در مبارزه با تروریسم، در نظر دارند تا سربازان خود را از سال 2011 میلادی به تدریج از افغانستان بیرون کنند، اما همزمان با این، انتظار می رود عملیات نظامی ناتو، ائتلاف و نیروهای امنیتی افغان در این کشور برای سرکوب گروه طالبان بیشتر شود.

این مسئله، نگرانی در مورد وضعیت غیرنظامیان را به ویژه در مناطق جنگ زده افغانستان بیشتر می کند.

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.