بازداشت اعضای یک "باند تبهکار" در کابل

Image caption پلیس کابل می گوید که تا حالا اجساد هفت نفر از قربانیانی را که توسط افراد بازداشت شده، کشته شده اند، پیدا کرده است

پلیس کابل می گوید یک گروه چهار نفری را به اتهام چندین مورد قتل و آدم ربایی در این شهر، بازداشت کرده است.

ژنرال محمد ظاهر، رئیس تحقیقات فرماندهی پلیس کابل می گوید، بازداشت شدگان اعتراف کرده اند که در بیش از دو سال گذشته، ٢٧ نفر را کشته اند.

آقای ظاهر می گوید که این قتلها عمدتا به هدف دریافت پول صورت گرفته است و کشته شدگان، تاجران و صرافان بوده اند.

این مقام امنیتی به بی بی سی گفت که این افراد برای قتل قربانیان خود، از چاقو استفاده کرده و یا هم در مواردی افراد را با طناب خفه کرده اند.

پلیس کابل می گوید که تا حالا اجساد هفت نفر از قربانیانی را که توسط افراد بازداشت شده، کشته شده اند، پیدا کرده است و جستجو برای یافتن سایر اجساد ادامه دارد.

با آنکه رئیس تحقیقات فرماندهی پلیس کابل به شفافیت روند بازجویی از این افراد تاکید می کند، اما هنوز معلوم نیست که این افراد تحت چه شرایطی به دست داشتن در قتل این افراد اعتراف کرده اند.

در سالهای ٢٠٠٤ و ٢٠٠٥ میلادی، آدم ربایی به هدف به دست آوردن پول از وابستگان گروگانها، در حدی افزایش یافته بود که تبدیل به نگرانی جدی شهروندان کابل شده بود.

در یک مورد، همایونشاه آصفی یکی از چهره های سرشناس سیاسی و پسر یکی از سهامداران اصلی یک بانک خصوصی، ربوده نیز ربوده شدند و ربایندگان در بدل آزادی آنها از وابستگان شان پول طلب کرد.

اما پلیس موفق شد، کسانی را که این دو نفر را گروگان گرفته بودند شناسایی و بازداشت کند.

پس از آن، این جدی ترین مورد از بازداشت افرادی است که به اتهام دست داشتن در جرایم سازمان یافته بازداشت شده اند.