پسرعموی کرزی در حمله نیروهای خارجی کشته شد

سربازان ناتو در افغانستان
Image caption تلفات غیرنظامیان اخیرا روابط افغانستان را با آمریکا نسبتا تیره کرده است

رئیس شورای ولایتی قندهار می گوید که یار محمد کرزی، پسرعموی حامد کرزی، رئیس جمهوری افغانستان در اثر حمله نیروهای خارجی کشته شده است.

احمد ولی کرزی، رئیس شورای ولایتی قندهار و برادر رئیس جمهور کرزی به بی بی سی گفت که یار محمد کرزی شب گذشته (چهارشنبه، 18 حوت / اسفند) در ولسوالی دند ولایت قندهار کشته شده است.

او گفت که نیروهای خارجی سرگرم اجرای یک عملیات در نزدیکی خانه یار محمد کرزی بوده اند و آقای کرزی نیز در اثر این عملیات هدف قرار گرفته است.

رئیس شورای ولایتی قندهار گفت که کشته شدن یار محمد کرزی از سوی نیروهای خارجی عمدی نبوده است.

یار محمد کرزی، شصت و پنج ساله، پسرعموی رئیس جمهوری افغانستان و از بزرگان قومی در منطقه "کرز" ولایت قندهار بوده است.

زلمی ایوبی، سخنگوی والی قندهار عملیات نیروهای خارجی در منطقه "کرز" را تائید کرد اما نسبت به کشته شدن پسرعموی رئیس جمهور ابراز بی اطلاعی کرده است.

نیروهای ناتو نیز تا حالا در این رابطه ابراز نظری نکرده اند.

این حادثه در حالی صورت می گیرد که روابط حکومت افغانستان با آمریکا یک بار دیگر بر سر تلفات غیرنظامیان در عملیات نیروهای خارجی در افغانستان تیره شده است.

اخیرا ژنرال دیوید پترائوس، فرمانده عمومی نیروهای ناتو در افغانستان پذیرفت که دست کم کودک نه افغان در یک عملیات این نیروها در شرق افغانستان کشته شده اند.

ژنرال پترائوس با ابراز تاسف در این مورد، عذرخواهی کرد اما دفتر رئیس جمهور کرزی می گوید که این عذرخواهی از سوی آقای کرزی پذیرفته نشد.

رابرت گیتس، وزیر دفاع آمریکا نیز که اخیرا با مقام های افغان در کابل دیدار کرد، نسبت به کشته شدن غیرنظامیان ابراز تاسف کرد و گفت که تلاش می کنند از تلفات غیرنظامیان جلوگیری شود.

مطالب مرتبط