طرح دقیق طالبان برای فرار از زندان قندهار

به روز شده:  18:57 گرينويچ - دوشنبه 25 آوريل 2011 - 05 اردیبهشت 1390

مدیا پلیر

فرار شبانه یکصد فرمانده طالبان و صدها عضو و هوادار دیگر این گروه از مسیر تونلی در یکی از حفاظت شده‌ترین زندانهای افغانستان در قندهار، قدرت سازماندهی طالبان را به رخ نیروهای امنیتی افغان و حتی متحدان بین المللی آنها کشید.

برای پخش این فایل، نرم افزار "جاوا اسکریپت" باید فعال شود و تازه ترین نسخه "فلش" نیز نصب شده باشد

پخش با "ریل پلیر" یا "ویندوز میدیا پلیر"

فرار شبانه یکصد فرمانده طالبان و صدها عضو و هوادار دیگر این گروه از مسیر تونلی در یکی از حفاظت شده‌ترین زندانهای افغانستان در قندهار، قدرت سازماندهی طالبان را به رخ نیروهای امنیتی افغان و حتی متحدان بین المللی آنها کشید. دولت می گوید که تلاش خواهد کرد تا بر اوضاع مسلط شود و در این زمینه تحقیقاتی آغاز شده ولی منتقدان می گویند که فراری با این گستردگی بدون همکاری بخشهای بزرگی از دولت امکان نداشته است. آیا نقبی که طالبان به زندان قندهار زدند، نشان دهنده بزرگی حفره سیستم امنیتی دولت افغانستان است؟ آنهم در زمانی که قرار است این نیروها اولین گامها را در مسیر برعهده گرفتن مسئولیتهای امنیتی از نیروهای خارجی، بردارند؟

نگین شیرآقایی گزارش می‌دهد

More Multimedia

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.