چهار عضو یک خانواده در شرق افغانستان کشته شدند

نقشه ولایت کنر
Image caption کنر یکی از ولایت های ناآرام در شرق افغانستان است.

مقامهای محلی در ولایت کنر در شرق افغانستان گفته اند که افراد مسلح 'وابسته به گروه طالبان' یک زن را به همراه دو عروس و یک نوه او کشته اند. اما سخنگوی طالبان این ادعا را رد کرده است.

فردی که اعضای خانواده او کشته شده اند شیر علی نام دارد و یکی از خویشاوندان او گفته است که دست کم پانزده مرد مسلح شامگاه روز دوشنبه، ۵ ثور/اردیبهشت به خانه او شیرعلی هجوم بردند، خود او را نتوانستند پیدا کنند و اعضای خانواده او را کشتند.

شماری از ساکنان محل به خبرنگاران گفته اند که شیر علی از گروه طالبان به شدت انتقاد کرده است و پیش از این طالبان او را دستگیر کرده و به آن سوی مرز و در پاکستان برده بودند، اما عملیات ارتش پاکستان به مواضع طالبان سبب شد شیرعلی از اسارت طالبان فرار کند.

شماری از ساکنان منطقه سرکانی گفته اند که طالبان او را به دلیل عضویت دو پسرش در ارتش افغانستان دستگیر کرده و او را تحت فشار قرار داده بوده که یا پسرانش را از ارتش خارج کند و یا دست کم ششصد هزار روپیه پاکستانی به طالبان بدهد. به گفته برخی منابع محلی در منطقه سرکانی، نفرات طالبان به جستجوی شیر علی با هدف دستگیری دوباره او شامگاه روز دوشنبه خانه اش هجوم بردند.

یکی از خویشاوندان شیر علی به بی بی سی گفته است که افراد مسلح مهاجم، هنگام حمله به خانه او صورت های خود را پوشانده بوده اند.

سراج فرمانده پلیس ولسوالی سرکانی گفته که مسئول این حمله گروه طالبان بوده و تحقیقات برای روشن شدن جزئیات در این مورد آغاز شده است.

اما طالبان دست داشتن در قتل همسر، دو عروس و یک نوه شیرعلی را به دوش نگرفته اند.

ذبیح الله مجاهد، سخنگوی گروه طالبان قتل آنها را تقبیح کرده و آن را "جنایتی بزرگ" دانسته است.

اخیرا ملک زرین، یکی از افراد بانفوذ محلی در کنر و فرد نزدیک به حامد کرزی، رئیس جمهوری افغانستان در پی حمله یک مهاجم انتحاری در نشست سران قومی در این ولایت کشته شد.

کنر یکی از ولایت های ناآرام در شرق افغانستان است.

مطالب مرتبط