انفجار در بزرگترین بیمارستان نظامی کابل شش کشته داد

به روز شده:  10:57 گرينويچ - شنبه 21 مه 2011 - 31 اردیبهشت 1390
بیمارستان چهارصد بستر کابل

این انفجار در نزدیک بخش آموزشی بیمارستان چهارصد بستری روی داده است.

منابع وزارت دفاع افغانستان گفته اند که دست کم شش تن در اثر انفجاری در بیمارستان چهارصد بستری کابل کشته و ۲۳ نفر دیگر زخمی شده اند.

این حادثه حوالی ظهر روز شنبه (۳۱ ثور/اردیبهشت) به وقت محلی روی داده و یک منبع اداره امنیت ملی افغانستان گفته است که دو بمبگذار انتحاری وارد این بیمارستان شدند و یکی از آنها مواد منفجره ای را به همراه خود داشته منفجر کرده است.

با این حال پلیس کابل گفته که هنوز مشخص نیست که این انفجار ناشی از بمبگذاری انتحاری بوده یا انفجار مواد منفجره جا بجا شده از قبل در محل بوده است.

ژنرال ظاهر عظیمی، سخنگوی وزارت دفاع افغانستان گفته است که در اثر این انفجار شش تن از کارکنان بیمارستان چهارصد بستر کشته و ۲۳ نفر دیگر زخمی شده اند.

پس از وقوع این انفجار تدابیر شدید امنیتی در اطراف و ورودی های بیمارستان چهارصد بستری به اجرا گذاشته شده است.

کماندوهای ارتش افغانستان در اطراف بیمارستان چهارصد بستری ارتش

پس از این انفجار، تدایر شدید امنیتی در اطراف بیمارستان چهارصد بستری به اجرا درآمد.

منابع وزارت دفاع گفته اند که این انفجار در بخش نظامی بیمارستان روی داده است.

این بیمارستان یکی از بزرگترین بیمارستانها در شهر کابل و مربوط به وزارت دفاع است که بیشتر نظامیان در آن تحت درمان قرار می گیرند.

گروه طالبان مسئولیت این انفجار را به دوش گرفته و یک سخنگوی این گروه گفته است که دو بمبگذار انتحاری وابسته به این گروه بیمارستان چهارصد بستر را هدف قرار دادند.

ذبیح الله مجاهد، سخنگوی این گروه گفته است که بمبگذار اولی مواد منفجره ای را که به همراه خود داشت، در نزدیک بخش آموزشی این بیمارستان منفجر کرد و شماری از دکتران و آموزگاران را کشت و بمبگذار دومی حدود یک ساعت پس از آن کشته شد.

طالبان این حادثه را نشانه ای از توانایی خود برای نفوذ در چنین نهادهایی خوانده اند.

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.