حکم اعدام مهاجمان به 'کابل بانک' اجرا شد

مهاجم کابل بانک
Image caption تصاویر گرفته شده از دوربین های مخفی کابل بانک این فرد را در حال تیراندازی نشان می دهد

مقام های قضایی افغانستان تائید کرده اند که حکم اعدام در مورد دو نفر از مهاجمان مسلح به شعبه ولایتی کابل بانک در شرق افغانستان اجرا شده است.

این افراد در حمله مسلحانه حدود چهار ماه قبل در شرق افغانستان دخیل بودند.

در این حمله، حدود چهل نفر کشته و دهها تن دیگر زخمی شدند.

طالبان مسئولیت این حمله را به عهده گرفتند و گفتند که هدف آنها ماموران پلیس افغانستان بود که برای دریافت حقوق ماهوار خود به کابل بانک آمده بودند.

تصاویری که از جریان این حمله از طریق دوربین های مدار بسته داخل کابل بانک گرفته شده بود و از طریق رسانه های محلی افغانستان پخش شد، یکی از افراد مهاجم را نشان می داد که با کلاشنیکوف مسلح بود و مستقما به شماری از افراد حاضر در بانک تیراندازی می کرد.

بعد تر رسانه های داخلی افغانستان، تصاویری از اعترافات یکی از این دو نفر را پخش کرد که در آن، فرد مهاجم گفت از کشتن افراد در کابل بانک "لذت برده است."

دادگاه عالی افغانستان هفته گذشته اعلام کرد که هر سه مرحله دادگاه، دو نفر از مهاجمان اصلی به شعبه کابل بانک را به اعدام و یک نفر از همکاران آنها را به تحمل بیست سال زندان محکوم کرده است.

از دو نفری که به اعدام محکوم شده اند، به نامهای "زر عجم" شهروند پاکستان و "مطیع الله" از ساکنان ولایت کنر در شرق افغانستان یاد شده است.

اداره امنیت ملی افغانستان با انتشار یک اعلامیه گفته است که این افراد در داخل زندان پلچرخی اعدام شده اند.

این اعلامیه همچنین گفته است که قرار است جسد "زر عجم" به سفارت پاکستان در کابل و جسد مطیع الله به خانواده اش تحویل داده شود.

مطالب مرتبط