تدوین پیش‌نویس قانون کار در رسانه های خصوصی افغانستان

دیش ماهواره
Image caption کارمندان بسیاری از رسانه‌ها‌ی خصوصی می‌گویند که از امتیازاتی چون بیمه صحی و ساعات منظم کاری برخوردار نیستند

به دنبال اعتراض‌ها در مورد شرایط کار در رسانه‌های خصوصی افغانستان، مقامات این کشور می‌گویند پیش‌نویس قانون کار در رسانه‌های خصوصی تدوین شده و به وزارت عدلیه (دادگستری) فرستاده است.

این پیش‌نویس در چهار فصل و چهارده ماده تهیه شده و در صورتی که مورد تائید وزارت عدلیه قرار گیرد، برای تبدیل شدن به قانون باید مورد بررسی پارلمان و تائید رئیس جمهوری قرار گیرد.

وزارت اطلاعات و فرهنگ افغانستان می‌گوید با اجرایی شدن این قانون، حقوق مادی و معنوی کارمندان رسانه های خصوصی تضمین خواهد شد.

این پیش‌نویس در حالی تدوین شده است که پیش از این شکایات زیادی در مورد شرایط کار در رسانه های خصوصی افغانستان مطرح شده بود.

کارمندان بسیاری از این رسانه‌ها می‌گویند که از امتیازاتی چون بیمه صحی و ساعات منظم کاری برخوردار نیستند.

این افراد گزارش کرده‌اند که حتی ادامه کار آنها در بسیاری موارد بستگی به خواست رئیس نهاد دارد و هیچ گونه مصونیت کاری برای آنها در نظر گرفته نشده است.

هم اکنون صدها نفر در رسانه های خصوصی افغانستان کار می‌کنند و بازار این رسانه‌ها هر روز داغ‌تر می‌شود.

'جلوگیری از بی عدالتی'

دهها رسانه تصویری و شنیداری در افغانستان فعالیت می‌کنند.

سید مخدوم رهین، وزیر اطلاعات و فرهنگ افغانستان می‌گوید که پیش‌نویس جدید به این منظور تدوین شده که جلوی بی‌عدالتی در برابر کارمندان این رسانه‌ها گرفته شود.

یک نسخه از این پیش‌نویس که بی بی سی به آن دست یافته، در برگیرنده تضمین بیمه صحی، مصونیت کاری، تنظیم اوقات کار و توازن جنسیتی در استخدام کارمندان است.

در این پیش‌نویس همچنین به حقوق بازنشستگی، تعطیلات رسمی در روزهای ملی و مذهبی، تعطیلات ولادی و مکلفیت پدری، تامین خدمات حمل و نقل و طعام نیز تاکید شده است.

یکی از شکایاتی که در مورد رسانه های خصوصی افغانستان مطرح بوده، این است که کارمندان این ادارات، حتی پس از فسخ قرارداد کاری خود نیز اجازه ندارند برای مدت زمان تعیین شده در اداره دیگری کار کنند.

اما بند چهارم ماده ششم در این طرح، این مسئله را غیرقانونی دانسته است.

مسئولان وزارت اطلاعات و فرهنگ افغانستان ابراز امیدواری کرده‌اند که تبدیل شدن این پیش‌نویس به قانون و اجرای آن، سبب شود تا کارمندان این ادارات بتوانند بدون فشار به کار خود ادامه دهند.