چهار مهاجم انتحاری و یک غیرنظامی در پنجشیر کشته شدند

پنجشیر حق نشر عکس Reuters
Image caption پنجشیر منطقه ای است که طالبان در زمان حاکمیت خود نتوانستند به آنجا راه یابند

در پی حمله مهاجمان انتحاری به دفتر گروه بازسازی ولایتی پنجشیر در شمال شرق افغانستان، چهار مهاجم و یک غیرنظامی کشته شده اند.

حامد روشن، سخنگوی والی پنجشیر به بی بی سی گفته است که بامداد روز شنبه، ۲۳ میزان/مهر ابتدا یک مهاجم انتحاری موتر/خودرو حامل خود را در مقابل ورودی این دفتر منفجر کرد.

او افزود که به دنبال این انفجار سه مهاجم دیگر تلاش کردند که وارد محوطه مجتمع ساختمانی دفتر گروه بازسازی شوند، ولی در اثر شلیک ماموران امنیتی از پا درآمدند.

سخنگوی والی پنجشیر گفت که در اثر این حمله یک محافظ امنیتی و یک غیرنظامی زخمی شدند.

به گفته آقای روشن، فرد غیرنظامی کشته شده راننده یک تانکر حامل بنزین بود که آن را به دفتر گروه بازسازی ولایتی منتقل می برد. او افزود که یکی از زخمی ها هم همکار او بوده است.

طالبان مسئولیت این حمله را به دوش گرفته و ادعا کرده اند که در اثر این حمله تلفات سنگینی به نیروهای خارجی و افغان وارد شده است.

گروه بازسازی ولایتی پنجشیر متعلق به نظامیان بین المللی مستقر در این ولایت است که عمدتا به حمایت مالی و اجرای طرح های عمرانی می پردازد.

پنجشیر یکی از آرام ترین ولایت های افغانستان است که اوائل ماه اسد/مرداد سال جاری مسئولیت امنیتی آن رسما از سوی نیروهای بین المللی به نیروهای امنیتی داخلی واگذار شد.

پس از انتقال مسئولیت امنیتی پنجشیر به نیروهای امنیتی داخلی، این نخستین حادثه امنیتی از نوع خود در این ولایت است.

تا حال مسئولیت امنیتی ولایت بامیان و شهرهای کابل، هرات، بلخ، لشکرگاه و مهتر لام هم به نیروهای امنیتی افغانستان واگذار شده است.

مطالب مرتبط