نه نفر در یک حمله انتحاری در قندهار کشته شدند

انفجار در قندهار حق نشر عکس Reuters
Image caption این دومین حمله مرگبار انتحاری است که در هفته جاری در افغانستان روی داده است.

در پی یک حمله انتحاری به یک موسسه خارجی در قندهار چهار فرد مهاجم، چهار محافظ و یک افسر پلیس کشته شده اند. طالبان مسئولیت این حمله را به دوش گرفته است. مقام های امنیتی می گویند درگیری پایان یافته و درحال حاضر شهر آرام است.

ژنرال عبدالرازق، فرمانده پلیس قندهار گفته است که بامداد روز دوشنبه، ۹ عقرب/آبان ابتدا یک مهاجم موتر/خودرو مملو از مواد منفجره حامل خود را در مقابل در ورودی موسسه بین المللی امداد و توسعه – آی آر دی – منفجر کرد.

به گفته او، به دنبال آن سه مهاجم دیگر با ورود به محوطه این موسسه، یک مهمانخانه محل اقامت کارمندان کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان را هدف حمله قرار دادند.

فرمانده پلیس قندهار افزود که در اثر انفجار در این حادثه و درگیری پنج ساعته بین مهاجمان و نیروهای امنیتی، پنج نفر کشته و چهار تن دیگر زخمی شدند.

به گفته ژنرال عبدالرازق، یکی از افرادی که در این حادثه کشته شده رئیس پلیس حوزه (منطقه) ششم شهر قندهار است و چهار قربانی دیگر این حادثه شامل سه محافظ مهمانخانه آژانس پناهندگان سازمان ملل و یک محافظ موسسه آی آر دی است.

او گفت که چهار محافظ دیگر این دو نهاد هم زخمی شده اند که یکی از آنها شهروند نپال است. پیش از این گزارش شده بود که یک شهروند نپالی در این حادثه کشته شده است.

سازمان ملل اعلام کرده که به کارمندان این سازمان در اثر این حمله مهاجمان انتحاری آسیبی نرسیده است.

پلیس قندهار گفته که به کارمندان موسسه امداد و توسعه هم آسیبی نرسیده است.

به گفته فرمانده پلیس قندهار، مهاجمان انتحاری بامداد روز دوشنبه زمانی به این اهداف حمله کردند که هنوز کارمندان این دو نهاد به محل کار خود نرفته بوده اند.

در محلی این حادثه روی داده است، غیر دفترهای آژانس پناهندگان سازمان ملل و موسسه امداد و توسعه، چند نهاد داخلی و خارجی دیگر هم موقعیت دارند.

گروه طالبان مسئولیت این حمله را به عهده گرفته و گفته که هدف آنها دفتر آژانس پناهندگان سازمان ملل در قندهار بوده است.

این دومین حمله مرگبار انتحاری است که در هفته جاری در افغانستان روی داده است.

روز شنبه (۷ عقرب/آبان) یک بمبگذار انتحاری یک کاروان نظامیان آمریکایی را در غرب کابل هدف قرار داد و در اثر آن شانزده تن و از جمله ۱۳ نظامی آمریکایی کشته شدند.

این در حالی است که دولت افغانستان و نظامیان ناتو اعلام کرده اند که قرار است مرحله دوم برنامه انتقال مسئولیتهای امنیتی از نیروهای خارجی به نیروهای داخلی به زودی به اجرا گذاشته شود.

مطالب مرتبط