افراد مسلح ناشناس دو زن را در غزنی تیرباران کرده اند

پلیس، غزنی حق نشر عکس BBC World Service
Image caption گزارشها از غزنی حاکی از بدتر شدن وضعیت امنیتی در این شهر است

دلاور زاهد فرمانده پلیس ولایت غزنی گفته است که افراد مسلح ناشناس یک زن را به همراه دختر جوانش در حومه شهر غزنی تیرباران کرده اند.

آقای زاهد گفت که افراد مسلح پنجشبه شب (۱۹ عقرب/آبان) به خانه این زن در محله "خواجه حکیم" در حومه شهر غزنی حمله کردند و به او و دخترش شلیک کردند.

قبلا گزارشهایی منتشر شده بود مبنی بر اینکه یک زن و دخترش در غزنی، سنگسار شده اند اما مقام های محلی در غزنی سنگسار شدن این دو زن را تائید نمی کنند.

آقای زاهد گفته است که دو نفر به اتهام دست داشتن در قتل این دو زن دستگیر شده اند.

هنوز انگیزه قتل این دو نفر مشخص نیست، اما برخی از افراد در غزنی گفته اند که این زن بیوه و دخترش متهم به روسپی گری بوده اند.

برخی از نزدیکان خانواده مقتولان گفته اند که این مهاجمان با طالبان ارتباط داشته اند.

گروه طالبان پیش از این هم درغزنی چند زن را به اتهام دست داشتن در فحشا و زنا به قتل رسانیده اند. در یک مورد فیلم و تصاویری از جریان قتل دو زن توسط طالبان هم منتشر شده است.

این در حالی است که اخیرا وضعیت امنیتی شهر غزنی بدتر شده پلیس برای جلوگیری از رفت و آمد طالبان به این شهر استفاده از موتورسیکلیت را نیز ممنوع کرده است.

Image caption اظهارات والی غزنی در باره اجازه دادن به طالبان به شلیک دو راکت به شهر غزنی، انتقادهایی را علیه او برانگیخته است

اخیرا افراد وابسته به گروه طالبان چندین راکت به شهر غزنی شلیک کرده اند.

موسی خان اکبرزاده، والی غزنی گفته است که او به طالبان اجازه داده است که دو راکت به شهر شلیک کنند.

آقای اکبر زاده در مصاحبه با رسانه های داخلی افغانستان گفت که شماری از طالبان که با او در تماس بودند و از شلیک راکت و حمله به شهر غزنی در یک سال گذشته جلو کرده بودند از سوی مرکز فرماندهی خود تحت فشار بودند که چرا به غزنی حمله نمی کنند.

آقای اکبر زاده گفت سر انجام او مجبور شد به آنها اجازه شلیک دو راکت را به شهر غزنی بدهد.

این اظهارات آقای اکبر زاده از تلویزیون طلوع پخش شد و واکنش های شدیدی را علیه آقای اکبر زاده بر انگیخت.

این دو راکت چند روز پیش به یک خانه مسکونی در منطقه توحیدآباد اصابت کرد و باعث کشته شدن یک دختر نوجوان و زخمی شدن سه نفر دیگرشد.

پخش اظهارات والی غزنی از رسانه های محلی در مورد این که او به طالبان اجازه داده دو راکت به شهر غزنی پرتاب کنند، انتقادهای شدیدی را علیه او برانگیخت.

پیش از این هم برخی از اظهارات آقای اکبرزاده در باره عدم خروج زنان از خانه بدون محرم شرعی باعث مطرح شدن واکنشهایی علیه او شده است.

مطالب مرتبط