افغانستان: از داور بازی فینال جنوب آسیا رسما شکایت می کنیم

Image caption تیم فوتبال افغانستان در مسابقات جنوب آسیا در دهلی نور درخشش خوبی داشته است

رئیس کمیته ملی المپیک افغانستان هنگام بازگشت تیم ملی فوتبال این کشور گفته که نسبت به چگونگی داوری بازی میان این تیم و تیم هند رسما اعتراض می کند.

تیم ملی فوتبال افغانستان روز یکشنبه، ۲۰ قوس/آذر، در بازی نهایی مسابقات جنوب آسیا با شکست در برابر تیم هند، به مقام نائب قهرمانی رسید و این بالاترین مقامی است که حال این تیم به آن رسیده است.

در این بازی دروازه بان افغانستان اخراج شد، اما این کار واکنش تند مقامهای ورزشی افغانستان را برانگیخته است. این مقامها این کار را غیرقانونی دانسته اند.

ظاهر اغبر، رئیس کمیته ملی المپیک افغانستان گفته است که تصمیم داور مبنی بر اخراج دروازه بان افغانستان در بازی فینال جام کنفدراسیون جنوب آسیا، برای افغانستان قابل قبول نیست و اعتراض خود را در این مورد رسما به نهادهای بین المللی ورزشی ارائه می کند.

آقای اغبر به بی بی سی گفت که جریان این بازی را حامد کرزی رئیس جمهوری افغانستان هم از طریق تلویزیون در کابل تماشا می کرد و اخراج بازیکن کشورش در این بازی را غیرقابل قبول دانسته است.

تیم افغانستان با غلبه بر تیم های نپال و بوتان خوب درخشید، اما انفجار انتحاری در مراسم عاشورا در کابل، بر روحیه شماری از اعضای این تیم اثر گذاشت.

یکی از اعضای تیم ملی فوتبال افغانستان چهار تن از نزدیکان خود را در این حادثه از دست داده است.

تیم ملی کریکت افغانستان هم روز یکشنبه در نپال با شکست تیم هنگ کنگ به قهرمانی آسیا رسید.

پیروزی این تیمها در محافل ورزشی و رسانه های افغانستان با استقبال گسترده ای مواجه شد.

پیشتر از آن روح الله نیکپا و نثار احمد بهاوی، تکواندوکاران افغان هم پیروزی های قابل توجهی به دست آورده و راه المپیک ۲۰۱۲ لندن را بروی خود باز کرده اند.

مطالب مرتبط