استقبال از تیم کریکت افغانستان در بازگشت پیروزمندانه به کابل

اعضای تیم کریکت افغانستان
Image caption تیم کریکت افغانستان در سالهای اخیر درخشش خوبی داشته است

تیم کریکت افغانستان با آوردن جام قهرمانی مسابقات جام آسیا، وارد کابل شد. هواداران این تیم از فرودگاه کابل تا مقر شورای کریکت، به طول پنج کیلومتر برای استقبال اعضای این تیم صف کشیدند.

این تیم روز یکشنبه، ۲۰ قوس/آذر در بازی نهایی جام شورای کریکت آسیا در نپال، تیم کریکت هنگ کنگ را شکست داد و به قهرمانی آسیا رسید.

روز سه شنبه، ۲۲ قوس صدها تن از هواداران تیم ملی کریکت افغانستان در کنار مقامهای کمیته ملی المپیک و شورای کریکت افغانستان از اعضای این تیم در فرودگاه کابل استقبال کردند.

هواداران تیم کریکت افغانستان از فرودگاه تا مقر شورای کریکت در کابل، به طول پنج کیلومتر در دو طرف جاده صف کشیدند تا به اعضای این تیم بگویند که برای پیروزی آنها ارزش قائلند.

بازکنان افغان می گویند این قهرمانی، راه را برای شرکت تیم افغانستان در بازی های جام جهانی سپتامبر ۲۰۱۲ در سریلانکا هموار کرد.

کریم صادق، یکی از بازیکنان برجسته تیم ملی کرکت افغانستان گفت: "این پیروزی یکبار دیگر احساسات و غرور بازیکنان ما را بر جسته کرد. من امیدوارم که در بازیهایی که قرار است در سریلانکا برگزار شود، خوب بدرخشیم و به جام جهانی راه پیدا کنیم. من از تمامی مردم می خواهم که برای پیروزی های بیشتر بازیکنان خود دعا کنند."

تیم کریکت افغانستان در مسابقات جام آسیا علاوه بر تیم هنگ کنگ، تیم های نپال، عمان، مالدیو، بوتان و مالزی را نیز شکست داده است.

افغانستان در سال ۲۰۰۹ نیز قهرمان مسابقات جام آسیا بود.

پیروزی های تیم ملی کریکت افغانستان، در بازی های منطقه ای و بین المللی، این بازی را به یکی از ورزش های پر طرفدار در میان افغانها تبدیل کرده است.

هر چند بازیک کریکت در افغانستان سابقه چندانی ندارد، اما در حال حاضر در کابل و مناطق جنوبی و شرقی افغانستان طرفداران زیادی دارد.

پیش از این تیم ملی فوتبال افغانستان در بازیهای کنفدراسیون جنوب آسیا مقام نائب قهرمانی را به دست آورده بود.

تیم افغانستان در این بازی ها که در دهلی نو برگزار شد، در مقابل تیم ملی هند صفر در برابر سه شکست خورد، اما مقامهای کمیته ملی المپیک افغانستان نسبت به داوری در این بازی اعتراض دارند.

روز دوشنبه، ۲۱ قوس هنگام بازگشت اعضای تیم ملی فوتبال افغانستان به کابل، مقام های کمیته ملی المپیک گفتند که این موضوع را رسما با نهادها بین المللی ورزشی در میان خواهند گذاشت.

مطالب مرتبط