سه مسافر در مرکز افغانستان زیر آوار برف کشته شدند

مقامهای محلی در ولایت دایکندی در مرکز افغانستان می گویند در اثر برفکوچ یا بهمن در این ولایت سه تن کشته دوتن مجروح و دو تن دیگر نا پدید شده اند.

سلمان علی ارزگانی، والی دایکندی به بی بی سی گفت که روز سه شنبه، ۱۸ دلو/بهمن پنج موتر (خودرو) حامل مسافران در گذرگاه قوناق در این ولایت زیر آوار برف شدند.

والی دایکندی همچنین گفت که از جمله بیست نفر سرنشین این موترها، سه نفر کشته و دو تن ناپدید و دو نفر مسافر دیگر هم زخمی شده اند.

این در حالی است که به گفته آقای ارزگانی پیش از این هم سه تن در اثر طوفان و فرود آمدن برفکوچ در این ولایت کشته و سه تن دیگر زخمی شده اند.

دایکندی منطقه ای کوهستانی است به ویژه گذرگاه قوناق که حادثه روز سه شنبه در آن اتفاق افتاده، از برفگیرترین مناطق در هزاره جات است.

آقای ارزگانی افزود که این گذرگاه که جاده دایکندی ــ کابل از آن می گذرد، در روزهای گذشته در اثر بارش برف سنگین بسته شده بود و تنها دو روز پیش باز شد.

منابع دولتی در افغانستان آمار تلفات ناشی از فرودآمدن برفکوچ و سردی هوا در سراسر این کشور را شامل ۵۲ کشته و ۷۰ زخمی اعلام کرده اند.

محمد دایم کاکر، معاون اداره مبارزه با حوادث طبیعی به خبرنگاران گفت که ۳۵ تن از کشته شدگان در حوادث زمستان امسال در ولایت بدخشان در شمال شرق افغانستان جان خود را از دست داده اند.

مطالب مرتبط