مهاجمان مسلح 'طالبان' به هتل تفریحی نزدیک کابل حمله کردند

ماموران دولتی حق نشر عکس Reuters
Image caption عملیات برای بیرون راندن مهاجمان از هتل و آزادی تمامی گروگان ها ادامه دارد

حداقل چهار نفر در حمله شبه نظامیان طالبان به یک هتل در حومه کابل کشته شده اند.

براساس گزارش های رسیده از کابل، در ساعات اولیه روز جمعه، ٢ تیر/سرطان (٢٢ ژوئن)، درگیری بین نیروهای امنیتی و افراد مسلحی که در یک هتل در حومه کابل موضع گرفته اند همچنان ادامه داشته است.

گروه طالبان مسئولیت این حمله را برعهده گرفته است.

درگیری شامگاه پنجشنبنه و زمانی آغاز شد که مهاجمان مسلح به مسلسل و موشک انداز آر پی جی، هتل اسپوزمی، واقع در نزدیکی دریاچه قرغه را هدف حمله قرار دادند.

مهاجمان پس از ورود به این هتل، تعدادی زن و کودک را به گروگان گرفتند اما در ادامه درگیری با ماموران امنیتی، دست کم ١٨ تن از گروگان ها آزاد شدند

براساس آخرین گزارش ها، سه نگهبان هتل و یک مامور پلیس جان خود را در این درگیری از دست داده اند.

به گزارش وزارت کشور افغانستان، سه نگهبان هتل و یک مامور پلیس در این حمله جان خود را از دست دادند.

Image caption دریاچه قرغه از محل ها تفریحی اطراف کابل است

شبه نظامیان پنجشنبه شب با مسلسل و موشک انداز آر پی جی به هتل اسپوژمی که در نزدیکی دریاچه قرغه است، حمله کردند.

آنها تعدادی زن و کودک را در این حمله به گروگان گرفتند که با ادامه درگیری، حداقل ۱۸ نفر از گروگان ها آزاد شدند.

به گفته داوود امین، معاون پلیس کابل، این هتل در محاصره ماموران امنیتی است و آنها تلاش می کنند به زنان و کودکان آسیبی نرسد.

دریاچه قرغه واقع در حدود ده کیلومتری مرکز کابل، از مناطق تفریحی پایخت افغانستان و تعدادی هتل به منظور استفاده مسافران در اطراف دریاچه ساخته شده است.

این محل به خصوص در روزهای پنجشنبه و جمعه شاهد ازدحام بازدیدکنندگانی است که برای گذراندن تعطیلی آخر هفته به این محل می آیند.

حمله به هتل اسپوزمی در حالی گزارش می شود که طی روزهای اخیر، عملیات مسلحانه طالبان علیه نیروهای افغان و ناتو شدت گرفته است.

روز چهارشنبه، یک بمب گذار انتحاری سوار بر موتور سیکلت یک گروه گشتی مشترک افغان و ناتو را در شهر خوست در شرق افغانستان هدف حمله قرار داد که به کشته شدن بیش از بیست نفر از جمله سه نظامی آمریکایی منجر شد.

خشونت مسلحانه در مناطق مختلف افغانستان در حالی شدت گرفته است که نیروهای ناتو برای خروج از این کشور در سال ۲۰۱۴ آماده می شوند.

روز گذشته حامد کرزی، رئیس جمهوری افغانستان، در سخنانی در نشست ویژه قوای سه گانه، گفت که هنوز صلح و آرامش کامل به افغانستان بازنگشته است.