اجساد سربریده یک مادر و دو کودک در غزنی پیدا شد

حق نشر عکس
Image caption کمیسیون حقوق بشر افغانستان از افزایش خشونت با زنان ابراز نگرانی کرده است

مقامهای ولایت غزنی در جنوب افغانستان گفته که اجساد سربریده یک زن و دو کودکش پیدا شده و قتل آنها را به خشونتهای خانوادگی نسبت داده‌اند.

پلیس غزنی قتل این زن سی ساله را تایید کرده و گفته که اجساد آنها روز چهارشنبه، ۱۴ سرطان/تیر در ناحیه/منطقه چهارم شهر غزنی پیدا شد.

مقامهای پلیس جزئیات بیشتری در باره عامل یا عاملان و دلائل قتل این زن و دو کودکش ارائه نکرده و گفته‌اند تحقیقات در این مورد ادامه دارد.

شکریه ولی، رئیس اداره امور زنان ولایت غزنی گفته که این زن به دلیل اعتیاد و اعمال خشونت از جانب شوهرش، از سال گذشته او را ترک کرده بود و با دو کودکش زندگی می‌کرد.

خانم ولی گفت: "این زن پارسال از شوهرش طلاق گرفت و با دو کودکش تنها زندگی می‌کرد و امشب به قتل رسید. شوهرش معتاد بود و پارسال او را مورد ضرب و شتم قرار داده بود."

دکتر بازمحمد، رئیس بیمارستان غزنی گفته که اجساد زن مقتول و پسر هشت ساله و دختر یازده ساله او به این بیمارستان منتقل شده که آنها هم مانند مانند مادر خود سر بریده شده‌اند.

مقامهای ولایت غزنی گفته‌اند که این چهارمین مورد خشونت شدید علیه زنان است که ظرف یک ماه گذشته در ولایت غزنی به ثبت رسیده است.

برخی از ناظران گفته‌اند که ممکن است آمار واقعی در این مورد بسیار بیشتر از این باشد.

Image caption این چهارمین مورد خشونت شدید علیه زنان است که ظرف یک ماه گذشته در ولایت غزنی به ثبت رسیده است

به گفته آنها، به دلیل سنتهای اجتماعی و محدودیت‌های شدید در زندگی خانوادگی، بسیاری از موارد خشونت علیه زنان به اداره‌های دولتی و رسانه‌ها گزارش داده نمی‌شود.

کمیسیون مستقل حقوق بشر افغانستان روز سه شنبه، ۱۳ سرطان از افزایش موارد "قتل‎های ناموسی" در این کشور ابراز نگرانی کرد.

این کمیسیون ناامنی، عدم مجازات عاملان خشونت علیه زنان و مردسالاری را از عوامل عمده چنین قتل‌ها می‌داند.

به گفته مسئولان این کمیسیون، در ظرف چهار ماه گذشته بیش از هزار مورد خشونت علیه زنان در دفاتر این کمیسیون ثبت شده است.

مطالب مرتبط