یازده سرباز ارتش افغانستان در حادثه ترافیکی کشته شدند

سرباز و خودروهای ارتش (عکس از بایگانی) حق نشر عکس Getty
Image caption اخیرا انتقادهای زیادی مطرح شده که رانندگان نیروهای مسلح مقررات ترافیکی را به درستی رعایت نمی کنند

مقام‌های افغان در شمال افغانستان گفته اند که یازده سرباز ارتش افغانستان در یک حادثه ترافیکی کشته و ۱۹ تن دیگر زخمی شده اند.

خیرالله انوش والی سمنگان، به بی بی سی گفت که این حادثه در جاده مزار شریف-کابل و در منطقه "حضرت سلطان" روی داده است.

والی سمنگان افزود که چهار تن از زخمی های این حادثه در بیمارستان سمنگان تحت درمان قرار گرفته و بقیه به شهر مزار شریف منتقل شده اند.

به گفته آقای انوش، این سربازان تازه یک دوره آموزشی سه ماهه را در شهر مزار شریف به پایان رسانده بودند و قرار بود که آنها پس از سفر به کابل، در واحدهای ارتش استخدام شوند.

خیرالله انوش "بی احتیاطی" راننده یک خودرو ارتش را علت این حادثه دانست، اما توضیح نداد که این حادثه چگونه روی داده است.

وقوع حوادث ترافیکی که خودروهای ارتش و پلیس افغانستان در آنها دخیل بوده اند، در افغانستان بی سابقه نیست، اما این ظاهرا نخستین باری است که سربازان ارتش با حادثه ترافیکی به این بزرگی مواجه می شوند.

در گذشته هم انتقادهای زیادی از رانندگان ارتش و پلیس مطرح شده است که آنها در خیابانها و جاده ها، قوانین رانندگی را به درستی رعایت نمی کنند و باعث وقوع حادثه می شوند.

اخیرا وزارت داخله افغانستان اعلام کرد که واحد جدیدی را برای نظارت بر رفت و آمد خودروهای پلیس تشکیل داده و هدف از آن کاهش حوادث ترافیکی به وسیله پلیس است.

یک منبع در دفتر مطبوعاتی وزارت داخله به بی‌بی‌سی گفته که تنها در سه ماه اول جاری خورشیدی، بیش از ۵۰ حادثه ترافیکی در شهرهای بزرگ افغانستان ثبت شده که نیروهای پلیس در آنها دخیل بوده‌اند.

مطالب مرتبط