کاروان ورزشی افغانستان برای المپیک ۲۰۱۲ وارد لندن شد

کاروان ورزشکاران افغانستان برای شرکت در بازیهای المپیک ۲۰۱۲ لندن، امروز جمعه ۲۰ جولای/ ژوئیه وارد این شهر شد.

این کاروان را که در آن نثار احمد بهاوی و روح الله نیکپا تکواندو کاران مشهور افغانستان نیز شامل اند، محمدظاهر اغبر رئیس کمیته ملی المپیک افغانستان همراهی می‌کرد.

افغانستان در مسابقات المپیک ۲۰۱۲ لندن شش ورزشکار دارد که در رشته های تکواندو، دوش (دو و میدانی)، مشت زنی (بوکس) و جودو رقابت خواهند کرد.

برعلاوه اینها، افغانستان یک نماینده ورزشکار در رشته وزنه برداری در مسابقات پاراالمپیک که پس از ختم المپیک برگزار می‌شود، نیز دارد.

چهار ورزشکار دیگر افغان از جمله نخستین نماینده ورزشکار زن در رشته دوش، چند هفته پیش برای تمرینات وارد لندن شده بودند.

مسابقات المپیک ۲۰۱۲ لندن از ۲۷ ماه ژوئیه در لندن آغاز می شود.

حق نشر عکس bb
Image caption تهمینه کوهستانی، یگانه ورزشکار زن از افغانستان در بازیهای المپیک لندن است

کاروان ورزشکاران افغانستان قرار است تا برگزاری مسابقات، تمرینات شان را در اردوگاه‌های که از قبل تعیین شده، ادامه بدهند و بعدا تا ختم مسابقات در دهکده المپیک در شرق لندن اقامت خواهند کرد.

تهمینه کوهستانی، یگانه ورزشکار زن از افغانستان است که در بخش دوش در این بازیها شرکت دارد.

ظاهر اغبر، رئیس کمیته المپیک افغانستان، حین ورود در فرودگاه هیتروی لندن به بی‌بی‌سی گفت : "در این شب و روزها، برای افغانستان پیشرفت ورزش بسیار مهم است. خوشحال هستم که این‌روزها با وجود تهدیدها و خبرهای تروریستی از سوی القاعده، سرخط تمام رسانه ها، ورزشکاران افغان است. اگر شرایط برای ورزشکاران افغان مساعد باشد، آنها در رقابت سالم استعدادهایشان را برای جهانیان نشان خواهند داد".

آقای اغبر شرکت ورزشکاران افغان را در المپیک لندن پررنگ خواند و گفت که حضور کنونی آنها در المپیک پیش‌رو، در تاریخ این کشور سابقه نداشته است.

دیگر ورزشکاران شرکت کننده افغان در بازی‌های المپیک، اجمل فیض‌زاده در بخش جودو، اجمل فیصل در بوکس و مسعود عزیزی در رشته دوش هستند.

مطالب مرتبط