خشونت‌های تازه در هلمند جان ده تن را گرفت

حق نشر عکس .
Image caption با آنکه هلمند یکی از ناآرام‌ترین ولایت های جنوبی افغانستان به شمار می‌رود اما سطح خشونتها در این از دو سال پیش بدین سو به صورت قابل ملاحظه کاهش یافته است

مقامقامهای محلی در هلمند در جنوب افغانستان گفته اند که خشونتهای تازه در این ولایت منجر به کشته شدن دست کم ده تن شده است.

محمدشریف خان، ولسوال/فرماندار ولسوالی سنگین ولایت هلمند گفته است که چهار تن از این افراد سربازان نیروهای ویژه ارتش بودند که به دست فرمانده یک پاسگاه پلیس کشته شدند.

به گفته این مقام محلی، فرمانده پاسگاه پلیس این چهار نظامی را پنجشنبه شب (۱۹ اسد/مرداد) به عنوان مهمان به خانه خود دعوت کرده بود، اما ساعت دو بامداد روز جمعه آنها را با شلیک گلوله از پا در آورد.

محمدشریف خان گفته که فرمانده پلیس موفق شده از منطقه فرار کند.

او افزود که تحقیقات در مورد این حادثه ادامه دارد.

از سوی دیگر، انفجار یک بمب کنار جاده‌ای در ولسوالی موسی‌قلعه، در شمال ولایت هلمند، جان شش غیرنظامی را گرفته است.

فریداحمد فرهنگ، سخنگوی پلیس ولایت هلمند گفته است که این انفجار روز جمعه زمانی روی داد که موتر/خودرو حامل این غیرنظامیان با بمب گذاشته شده در کنار جاده برخورد کرد.

آقای فرهنگ گفته است که زنان و کودکان هم شامل قربانیان این حادثه هستند.

سخنگوی پلیس هلمند گروه طالبان را به عنوان مسئول این انفجار معرفی کرده، اما این گروه تا حال در این مورد اظهار نظری نکرده است.

با آنکه هلمند یکی از ناآرام‌ترین ولایت های جنوبی افغانستان به شمار می‌رود اما سطح خشونتها در این ولایت از دو سال پیش بدین سو به صورت قابل ملاحظه کاهش یافته است.

این ولایت محل استقرار هزاران سرباز آمریکایی و بریتایی هم است.

مطالب مرتبط