پلیس محلی افغان دو سرباز ناتو و یک پلیس را از پا درآورد

به روز شده:  11:09 گرينويچ - جمعه 17 اوت 2012 - 27 مرداد 1391
سربازان ناتو در افغانستان

افزایش این گونه حملات مقامات ناتو را نگران کرده است

مقامات می گویند، یک مامور پلیس محلی افغانستان دو سرباز ناتو و یک پلیس افغان را در غرب این کشور به ضرب گلوله از پا درآورده است.

این حادثه صبح امروز (جمعه، ۲۷ اسد / مرداد) در داخل یک مرکز آموزش نیروهای پلیس در ولسوالی "کینسک" ولایت فراه صورت گرفته است.

یک اعلامیه ناتو گفته که فرد مهاجم در اثر تیراندازی سربازان ناتو کشته شده است.

نورآقا کین‌توز، فرمانده پلیس ولایت فراه به بی بی سی گفت که یک سرباز ناتو و یک پلیس افغان نیز در این تیراندازی زخمی شده اند.

فرمانده پلیس فراه هویت سربازان ناتو را که در این حادثه کشته شده اند، آمریکایی اعلام کرد.

ناتو اما گفته که اطلاعاتی در مورد هویت این سربازان منتشر نمی کند. این نیروها همچنین از آغاز تحقیقات در مورد چگونگی وقوع این حادثه خبر داده اند.

نیروهای پلیس محلی برای کمک به تامین امنیت از میان مردم محل در مناطق مختلف افغانستان استخدام می شوند.

در گذشته، انتقادهای شدیدی در مورد روند استخدام این نیروها و عملکرد آنها وجود داشته است. شماری از نهادهای حقوق بشری، این نیروها را به نقض حقوق بشر و بدرفتاری با مردم غیرنظامی متهم کرده اند.

تیراندازی افرادی در لباس نیروهای امنیتی افغانستان به سربازان ناتو، اخیرا مسئولان ناتو را نگران کرده است.

گروه طالبان در بسیاری موارد مسئولیت این حملات را برعهده گرفته و ادعا کرده اند که توانسته اند افراد وفادار به خود را وارد نیروهای امنیتی افغانستان کنند.

اما مقامات می گویند، بخشی از این حملات، به دلیل مشکلات شخصی این سربازان با همکاران بین المللی شان صورت می گیرد و یا هم ناشی از فشار روانی جنگ در افغانستان است.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.