مجله فرهنگی: آموزش هنر و موسیقی برای کودکان

به روز شده:  09:44 گرينويچ - چهارشنبه 29 اوت 2012 - 08 شهریور 1391

چگونه اشتیاق و شور زندگی و ذوق زیبایی شناسی را در کودکان ایجاد و تقویت کرد.

طوریکه کودکان با انگیزه بالا و شوق به زندگی بزرگ شوند. مسئولیتی که سنگین و در عین حال دارای لطافت های زیبایی شناسانه است.

کودکان نیاز دارند تا آینده را به درستی درک کنند و برای برخورد با آن آماده شوند. این آماده سازی روندی است که از آغاز تولد و پیش از مکتب/مدرسه رفتن و در جریان آموزش در مکتب مورد توجه قرار می گیرد.

در مجله فرهنگی این هفته محجوبه نوروزی در گفت و گوی با اسد بدیع که خود هنر شناس؛ هنرمند و روانشناس است، این موضوع را مطرح کرده که آموزش هنر و موسیقی برای کودکان چه نقشی در رشد ذهنی آنها دارد؟ چیزی که در بسیاری از کشورهای جهان جز نصاب درسی مکاتب است و در دوره پیش از مکتب نیز برای کودکان نیاز جدی به شمار می رود.

آسیب پذیری هنرمندان و شخصیتهای شناخته شده در شبکه های اجتماعی موضوع دیگر این مجله است. در شبکه های اجتماعی این روز ها بحث حریم خصوصی مساله ساز شده است؟ تا چه حد این حریم می تواند در انترنیت مبرا از تعرض باشد.

در این مجله در باره جشنواره مشترک فرهنگی که چند روزی پیش افغان های مقیم آمریکا درایالت کالیفرنیا و چند رویداد فرهنگی نیز گزارشهای در پی خواهد آمد.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.