فرمانده پلیس قندهار در انفجار انتحاری زخمی شد

به روز شده:  09:22 گرينويچ - سه شنبه 28 اوت 2012 - 07 شهریور 1391

قندهار از شهرهای ناامن جنوبی افغانستان است

مقام‌های محلی در قندهار در جنوب افغانستان گفته اند که ژنرال عبدالرازق، فرمانده پلیس این ولایت در پی حمله انتحاری زخمی شده است.

به گفته‌ آنها، این انفجار ساعت دوی بامداد روز سه‌شنبه، ۷ سنبله/شهریور و زمانی روی داد که خودرو حامل آقای عبدالرازق در حال عبور از محل حادثه در حوزه دهم امنیتی قندهار بود.

گفته می‌شود که فرد بمبگذار کامیون مملو از مواد منفجره حامل خود را در نزدیک خودرو حامل فرمانده پلیس قندهار منفجر کرده است.

جاوید فیصل، سخنگوی والی قندهار گفته که به اثر این انفجار انتحاری، دست و صورت ژنرال عبدالرازق به گونه سطحی زخمی شده و در حال حاضر تحت درمان است.

آقای فیصل همچنین گفت که در این انفجار چهار غیرنظامی کشته و ۱۹ تن دیگر زخمی شده‌اند که بیشتر آنها را زنان و کودکان تشکیل می‌دهند.

سخنگوی والی قندهار افزود که زخمیان این حادثه در بیمارستان شهر قندهار تحت درمان قرار گرفته‌اند و وضعیت سلامت آنها خوب است.

شاهدان عینی گفته‌اند که این انفجار به حدی نیرومند بوده که صدای آن تا مناطق دور دست شهر قندهار شنیده شده و خانه‌ها و مغازه‌های اطراف محل انفجار، آسیب دیده است.

گروه طالبان با فرستادن پیامک تلفنی به رسانه ها مسئولیت این بمبگذاری انتحاری را به دوش گرفته است.

این حادثه یک روز پس از کشتار هفده غیرنظامی دیگر در ولایت هلمند، در غرب ولایت قندهار روی داده است.

سخنگوی والی هلمند روز گذشته در مصاحبه با بی‌بی‌سی گفته بود که طالبان این افراد را سربریده اند اما بعدا گفت که این افراد در اثر درگیری میان دو فرمانده طالبان کشته شده‌اند.

کشتار هلمند محکومیت گسترده داخلی و بین‌المللی را به دنبال داشت.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.