تصادف دو خودرو در غزنی ۵۰ کشته و شش زخمی بجا گذاشت

به روز شده:  08:45 گرينويچ - جمعه 14 سپتامبر 2012 - 24 شهریور 1391

زخمیان یک حادثه ترافیکی در بیمارستانی در شهر قندهار. مقررات ترافیکی در جاده‌های افغانستان به درستی رعایت نمی‌شود

مقام‌های ولایت غزنی، در جنوب افغانستان گفته‌اند که به اثر تصادف یک بس (اتوبوس) با یک تانکر نفتکش، دست کم ۵۰ نفر کشته و شش تن زخمی شده‌اند.

موسی‌خان اکبرزاده، والی غزنی گفته است که این تصادف بامداد روز جمعه (۲۴ سبنله/شهریور) در منطقه "آب‌بند" در جنوب غرب شهر غزنی روی داده است.

به گفته او، این اتوبوس از شهر کابل عازم قندهار بود که با تانکر نفتکش تصادف کرد و در پی آتش گرفتن هر دو خودرو، بیشتر مسافران سوار بر آنها در آتش سوختند.

آقای اکبرزاده وضعیت سلامت زخمیان این حادثه را "وخیم" توصیف کرد. بازمحمد همت رئیس بیمارستان غزنی گفته است که تا حال تنها دو زخمی به این بیمارستان منتقل شده‌اند.

ساکنان محل تصادف گفته‌اند که نهادهای مسئول دولتی نتوانستند تا دو ساعت پس از وقوع ا ین حادثه به قربانیان آن رسیدگی کنند.

کم‌عرض بودن جاده و بی‌احتیاطی رانندگان این دو خودرو عامل این حادثه معرفی شده است.

جاده کابل-قندهار پیش از این هم شاهد حوادث مرگبار ترافیکی بوده است.

در شاهراه‌های افغانستان و از جمله شاهراه کابل-قندهار از نشانه‌های ترافیکی خبری نیست و کنترلی بر محدودیت سرعت خودروها هم وجود ندارد.

ناامنی در این جاده یکی از مشکلاتی است که مسافران با آن مواجه هستند.

بر بخش‌هایی از این جاده شورشیان مسلط هستند و انفجار بمب‌های کنار جاده‌ای تقریباً به یک امر معمول در این جاده تبدیل شده است.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.