موج‌های آمو با عقابان هندوکش مساوی کرد

به روز شده:  18:23 گرينويچ - چهارشنبه 19 سپتامبر 2012 - 29 شهریور 1391

بازی موجهای آمو و عقابان هندوکش، دومین بازی "لیگ برتر" افغانستان بود

در دومین بازی "لیگ برتر" فوتبال افغانستان عصر روز چهار شنبه، ۲۹ سنبله دو تیم عقابان هندوکش و موجهای آمو در ورزشگاه فدارسیون فوتبال افغانستان به مصاف یکدیگر رفتند.

این بازی با قضاوت حلیم آغا شیرزاد و کمک داورهای رضا محمدی و علی حسین، با حضور بیش از ۵۰۰۰ تماشاچی ساعت ۳:۳۰ آغاز شد.

هر دو تیم با سیستم ۴-۴-۲ به میدان آمدند.

در دقیقه دوم، مسعود بازیکن شماره ده تیم موجهای آمو با فرار از مدافعان و در موقعیت تک به تک با دروازه بان، توپ را به تیر افقی دروازه عقابان هندوکش زد. این موقعیت نشان داد که این تیم برای بردن و نمایش یک بازی خوب وارد میدان شده است.

یک دقیقه بعد دوباره مسعود از مدافعان عقابان هندوکش عبور کرد و پاس عرضی را روی دروازه ارسال کرد، این توپ توسط اسماعیل دروازه بان تیم عقابان هندوکش دفع شد.

در دقیقه ۳ اولین آفساید این دیدار توسط داور گرفته شد، این بار زمری، مهاجم تیم عقابان هندوکش در تله آفساید مدافعان موجهای آمو قرار گرفت.

دقیقه ۱۰ باز هم فرار مسعود مهاجم تیم موجهای آمو و این بار ضربه این بازیکن با فاصه کم از کنار دروازه عقابان هندوکش به بیرون رفت.

با این فرار، تیم موجهای آمو نشان داد که با ارسال پاس به پشت دفاع تیم عقابان هندوکش و فرارهای مسعود برنامه خاصی دارند.

با این ضربه که مسعود به سمت دروازه حریف زد دچار کشیده گی عضله شد و بدلیل همین مصدومیت از ترکیب تیم بیرون آمد و خان محمد بازیکن شماره هفت وارد میدان شد.

موج های آمو تیم زون شمال شرق افغانستان است

بازی تا دقایق ۲۳ به صورت آرام و بیشتر در میانه میدان ادامه یافت.

در دقیقه ۲۳ غفور، مدافع سمت راست تیم عقابان هندوکش، با عبور از چند بازیکن روبرو، ضربه ای را به سمت دروازه موجهای آمو فرستاد کرد که با واکنش خوب رامین، دروازه بان این تیم مهار شد.

تا این دقیقه از بازی مشخص شد که برنامه تیم موجهای آمو برای باز کردن دروازه حریف پاس دادن به پشت سر مدافعان تیم حریف و فرار مهاجمان است و برنامه تیم عقابان هندوکش ضربات از پشت محوطه جریمه به سمت دروازه.

فقط تا پشت محوطه جریمه

بعد از چند دقیقه حملات از سوی بازیکنان دو تیم، دوباره بازی بیشتر به میانه میدان کشیده شد. هر دو تیم تا پشت محوطه جریمه خوب پیش می رفتند ولی در زدن ضربات نهایی کاملا بی دقت بودند و همین مسئله باعث شده بود تا بازی زیبایی را شاهد نباشیم.

در دقیقه ۳۷ اشتباه مدافعان تیم عقابان هندوکش نزدیک بود دروازه این تیم را به روی حریف باز کند ولی رحیم الله مهاجم تیم موجهای آمو نتوانست از موقعیت بدست آمده استفاده کند و ضربه او با اختلاف زیاد از کنار دروازه به بیرون رفت.

بعد از این ضربه باز هم بازی به مرکز میدان کشیده شد و بازی آرامی را از سوی دو تیم شاهد بودیم. بازی رو به اتمام بود که ضربه دیدنی صبور مهاجم تیم عقابان هندوکش تمام تماشاچیان را از روی سکو بلند کرد.

در دقیقه ۴۵ بازی صبور پشت محوطه جریمه صاحب توپ شد و بعد از دریبل سه بازیکن تیم موجهای آمو ضربه دیدنی به سمت دروازه شلیک کرد اما توپ با تیر افقی دروازه برخورد کرد.

نیمه دوم را هم مانند نیمه اول تیم موجهای آمو خوب آغاز کرد و توانست چند بار دروازه عقابان هندو کش را تهدید کند.

در دقیقه ۵۰ این تیم توانست روی یک پاسکاری زیبا و تغیر مسیر بازی رحیم الله مهاجم خود را صاحب توپ کند اما رحیم الله مانند نیمه اول نتوانست از این توپ درست استفاده کند و ضربه او را دروازه بان مهار کرد.

تغییر در روش بازی

عقابان هندوکش، تیم زون مرکز است

در این نیمه، مربیان هر دو تیم تغیراتی را در سیستم بازی خود روی دست گرفته بودند.

اسیر مربی تیم عقابان هندوکش با آوردن زمری به مرکز میدان و بردن صبور به خط حمله، نشان داد که روی ضربات و حرکات تکنیکی صبور حساب ویژه باز کرده است. از سوی دیگر منوری مربی تیم موجهای آمو با جلو کشیدن کیانوش کاپیتان خود و اضافه کردن هافبک های دو سمت به خط حمله، نشان داد که برای بردن وارد میدان شده است.

در دقیقه ۵۶ تیم عقابان هندوکش صاحب ضربه ایستگاهی شد، این ضربه را صبور به زیبایی به سمت دروازه شلیک کرد اما به دست دروازه بان خورد.

در دقیقه ۶۰ روی اشتباه مدافعان تیم عقابان هندوکش، رحیم الله برای چندین بار با دروازه بان تک به تک شد اما مانند دفعه های قبل باز هم نتوانست دروازه این تیم را باز کند.

بالاخره انتظار تماشاچیان به پایان رسید و در دقیقه ۶۶ یک حرکت زیبا از سوی بازیکنان تیم موجهای آمو و بعد از پاس های زیبا و کوتاه، توپ در سمت راست به عتیق الله عثمانی هافبک سمت راست این تیم رسید و او با ارسال زیبا گل اول را به ثمر رساند.

درست یک دقیقه بعد از گل، عتیق الله عثمانی مصدوم شد و از بازی بیرون رفت و به جای او شفیع الله با شماره ۱۱ به میدان آمد.

بعد از این گل، تیم عقابان هندوکش به خودآمد و بازی را در دست گرفت و روی دروازه موجهای آمو فشار آورد. این فشار تا دقیقه ۷۴ ادامه داشت تا اینکه ضربه دیدنی صبور را رامین دروازه بان موجهای امو راهی کرنر کرد. نجیب الله بازیکن شماره ۸ تیم عقابان هندوکش پشت ضربه کرنر قرار گرفت و توانست این ضربه را مستقیم وارد دروازه تیم موجهای آمو کند و بازی را به تساوی بکشاند.

"لیگ برتر" افغانستان، از روز سه شنبه، هژدهم سپتامبر آغاز شده است

حلیم آغا شیرزاد داور این دیدار تا دقیقه ۸۱ دست به جیب نشده بود اما در این دقیقه روی خطا علی شکوری بازیکن تیم عقابان هندوکش به این بازیکن نخستین کارت زرد این دیدار را داد.

در این دقایق بازی خشن تر شد و بازیکنان بیشتر به خطا رو همدیگر روی آوردند و بازی حرفه ای تا حدی فراموششان شده بود و تماشاچیان نیز از این دقایق لذتی نبردند اما تعویض دقیقه ۸۷ منوری مربی تیم موجهای آمو موثر واقع شد.

نقیب الله، بازیکن تعویضی تیم موجهای آمو بعد از حضور ۲ دقیقه ای در میدان، روی یک ضربه کرنر و چندین رد و بدل شدن توپ با یک ضربه سر تماشایی، دومین گل این تیم را به ثمر رساند و بازی را دو بر یک به سود تیمش کرد.

همه نگاه ها به سوت پایان بازی بود، ساعت ورزشگاه دقیقه ۹۴ را نشان می داد که تیم عقابان هندوکش صاحب یک ضربه کرنر شد. این ضربه کرنر را زمری روی دروازه ارسال کرد و شهیم بازیکن شماره ۱۱ تیم عقابان هندوکش در کمال ناباوری هواداران تیم موجهای آمو، گل تساوی را درون دروازه حریف جای داد. تا دومین بازی لیگ برتر با تساوی دو بر دو به پایان برسد.

نخستین بازی لیگ برتر میان میوند اتلان تیم مربوط به جنوب غرب و شاهین آسمایی تیم کابل، در روز سه شنبه هژدهم سپتامبر برگزار شد که میوند اتلان، سه بر یک، شاهین آسمایی را برد.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.