طوفان هریرود

به روز شده:  13:26 گرينويچ - دوشنبه 24 سپتامبر 2012 - 03 مهر 1391

طوفان هریرود، یکی از چهار تیم گروه دوم (B) مسابقات لیگ برتر فوتبال افغانستان است که انتظار می‌رود بازی‌های درخشانی از خود نشان دهد.

این تیم از بازیکنان منتخب و ورزیده ولایت های زون غرب از جمله هرات، غور، بادغیس و فراه تشکیل شده و معمولا تیم این زون در مسابقات ملی یکی از امیدهای کسب مقام بوده است.

این تیم مسمی شده از رودی بزرگ به نام هریرود که از کوه‌های مرکزی افغانستان (هندوکش) سرچشمه گرفته و از ولایت های غور و هرات گذشته و با عبور از ایران وارد شن‌زارهای ترکمنستان می شود.

حضور بازیکنانی که سابقه حضور در تیم‌های باشگاهی کابل و تیم ملی افغانستان از این تیم یک مدعی برای حضور در جمع تیمهای برتر در مسابقات میدان سبز ساخته است.

وحید، رفیع، حمید، علی و یما از جمله بازیکنان مطرح طوفان هریرود هستند که هر کدام تجربه های لازم برای مسابقات قهرمانی دارند.

وحید می گوید با توجه به کمبود وقت برای انجام تمرینات و وجود برخی چالشها در برابر تیم و نحوه تشکیل آن باعث شده تا تیم طوفان هریرود نتواند به طور نسبی برای مسابقات آماده گی بگیرد.

او با بیان این که اولین دوره مسابقات لیگ برتر می تواند برای رشد فوتبال و داشتن یک تیم ملی قدرتمند برای افغانستان موثر باشد؛ گفت که اعضای تیم آنها انگیزه بالایی برای قهرمانی در این مسابقات دارند .

سید معین الدین سرمربی تیم فوتبال هریرود در مورد تیم خود اینچنین می گوید:

با توجه به کمبود وقت برای انجام تمرینات و آمادگی تیم و همچنین وجود بعضی مشکلات و چالش ها مقابل این تیم و نحوه انتخاب بازیکنان، ما به صورت نسبی توانسته ایم آمادگی بگیریم و بازیکنان ما انگیزه بالا برای قهرمانی در این مسابقات را دارند.

وی در مورد برگزاری لیگ برتر فوتبال افغانستان می گوید:

لیگ برتر فوتبال افغانستان می تواند روی آینده فوتبال این کشور مفید واقع شود و می تواند بستر مناسبی برای تشویق و رشد جوانان باشد. ما امیدوار هستیم تا شاهد استعدادهای جدید در این مسابقات باشیم و توقع ما از فدراسیون فوتبال نیز این است تا از این استعدادها در تیم های مختلف استفاده کنند و زمنیه رشد را برایشان آماده سازد.

با این حال باید دید که آیا هفت تیم دیگر حاضر در اولین دوره لیگ برتر افغانستان می توانند آرزوهای تیم طوفان هریرود را از تحقق باز دارند؟؟؟

سرمربی تیم: سید عبدالمعین

تاریخ تولد: ۱۹۶۹

محل تولد: ولایت هرات

سابقه بازی:

۱۹۹۲ الی ۱۹۹۳ تیم فوتبال آریانا

۱۹۷۲ تیم فوتبال هدف

۱۹۹۲ الی ۱۹۹۵ تیم منتخب ولایت هرات

سابقه مربیگری:

دارای لیسانس درجه C کنفدراسیون فوتبال آسیا

۲۰۰۳ الی ۲۰۰۶ مربی تیم منتخب فوتبال نوجوانان ولایت هرات

۲۰۰۶ الی ۲۰۰۷ مربی تیم منتخب فوتبال جوانان ولایت هرات

۲۰۰۹ الی ۲۰۱۲ مربی تیم فوتبال منتخب بزرگسالان ولایت هرات

همچنان سابقه مربیگری در تیم های باشگاهی:

آریانا، آرش، هدف، ابومسلم، کابل بانک و بیگ بیر ولایت هرات

طوفان هریرود

سرمربی: سید معین الدین

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.