پیروزی پرگل طوفان هریرود بر سیمرغ البرز

به روز شده:  13:48 گرينويچ - دوشنبه 24 سپتامبر 2012 - 03 مهر 1391

شادی طوفان هریرود پس از یک پیروزی پرگل در نخستین بازی این تیم با سیمرغ البرز

بازی دو تیم طوفان هریرود (زون غرب) مقابل سیمرغ البرز(زون شمال) از قبل پیش بینی شده بود که یکی از بهترین بازی های لیگ برتر فوتبال افغانستان باشد.

این دو زون فوتبال خیز افغانستان با ترکیبی قوی در این لیگ حضور پیدا کرده اند.

این بازی زیبا، با حضور کم سابقه تماشاچیان نیز روبرو شد، تمام سکوهای تماشاچیان پرشده بود و حتی بیشتر تماشاچیان و علاقه مندان فوتبال در افغانستان ایستاده این بازی را دنبال کردند.

این بازی با داوری حیات الله لوگروال و کمک داور های رضا محمدی و حلیم آقا شیرزاد آغاز شد.

دو تیم، بازی را تهاجمی آغاز کردند، در دقیقه ۶ بازی بود که اولین موقعیت خطرناک روی دروازه سیمرغ البرز به وجود آمد. حیمد الله کریمی مهاجم تیم طوفان هریرود، داخل محوطه جریمه شد اما با خطای مدافعان البرز به زمین افتاد.

همه معتقد به ضربه پنالتی بودند، اما داور این دیدار اعتقادی به ضربه پنالتی نداشت.

این حرکت تیم طوفان هریرود با ضد حمله تیم سیمرغ البرز در دقیقه ۸ جواب داده شد و توپ ارسالی درون محوطه جریمه با ضربه سر فیاض عزیزی از کنار دورازه به بیرون رفت.

دو دقیقه بعد، باز تیم طوفان هریرود بود که حمله ای را طرح ریزی کرد و حمید الله کریمی با عبور از مدافعان تیم حریف، با دروازه بان سیمرغ البرز تک به تک شد و در کمال ناباوری ضربه خود را به تیر بالایی دروازه کوبید.

تیم فوتبال طوفان هریرود با وجود وحید ندیم و محمد رفیع بارکزی، دو بازیکن ملی پوش خود در میانه میدان، بازی را در کنترل خود گرفت و کم کم بر جریان بازی مسلط شد.

حرکات تکنیکی این دو بازیکن بود که توپ را در سمت چپ به حمید الله کریمی رساندند و توپ ارسالی او درون محوطه جریمه با دست مدافغان سیمرغ البرز برخورد کرد و داور این دیدار نقطه پنالتی را نشان داد.

وحید ندیم بازیکن ملی پول تیم طوفان هریرود، در دقیقه ۲۶ از روی نقطه پنالتی نخستین گل بازی را درون دروازه سیمرغ البرز جا داد.

سیمرغ البرز

تماشاچیان، بازی سمیرغ البرز و طوفان هریرود را بهترین بازی تعریف کردند که تا کنون در لیگ برتر افغانستان دیده اند

بعد از این گل، انتظار میرفت تیم سیمرغ البرز حملات خود را زیاد کند اما بازیکنان این تیم برنامه ای را برای کنترل میدان نداشتند.

سیمرغ البرز در اواخر نیمه اول، به پاسهای بلند پشت مدافعان حریف روی آورند و در مواردی نیز موفق بودند.

مصطفی، بازیکن میانی این تیم در دقیقه ۳۳ بازی بعد از عبور از چند بازیکن با پاس زیبا پشت مدافعان حریف و فرار منیرالحق ندیم از تله آفساید، با یما یحیی زاده دروازه بان طوفان هریرود تک به تک شد. تمام هواداران این تیم به امید گل به پا ایستادند اما در کمال ناباوری این بازیکن توپ را از دست داد.

در دقایق باقیمانده نیمه اول، تنها شاهد محدود حملات از دو تیم روی دروازه ها بودیم وتنها حادثه مهم در این دقایق دریافت کارت زرد توسط غلام رضا یعقوبی مهاجم تیم طوفان هریرود در دقیقه ۴۴ بازی بود.

نیمه دوم این دیدار با کنترل هوشمندانه بازی توسط بازیکنان تیم طوفان هریرود و حملات محدود تیم سیمرغ البرز آغاز شد.

در دقیقه ۵۰ حمید الله کریمی مهاجم خطرناک تیم طوفان هریرود، توپ ارسالی معروف محمدی را با ضربه سر شیرجه وار به سمت دروازه سیمرغ البرز روانه کرد و گل دوم این تیم را به ثمر رساند.

در دقیقه ۵۶ مصطفی بازیکن میانی تیم سیمرغ البرز بعد از اینکه دید روی پاس به مهاجمان نمی توانند به گل دست یابند، رو به ضربات از پشت محوطه جریمه آورد و در این دقیقه یک شوت سنگین را روانه دروزاه طوفان هریرود کرد که باز هم نتیجه ای را نگرفت و یما دروازه بان طوفان هریرود، توپ را مهار کرد.

در این دقایق محمد فهیم شریفیار مربی تیم سیمرغ البرز، در دو دقیقه دو بازیکن را تعویض کرد. یک مدافع و یک مهاجم خود را از بازی بیرون کشید.

از این تعویض ها مهاجمان طوفان هریرود استفاده کردند و بعد از یک دو و پاسکاری کوتاه در میانه میدان وحید ندیم پاسی زیبایی را به پشت سر مدافعان حریف، برای غلام رضا یعقوبی فرستاد و این مهاجم وقت شناس در یک موقعیت تک به تک گل سوم تیم طوفان هریرود را به ثمر رساند.

در دقیقه ۶۱ ، فرار شاه محمد رحیمی مهاجم تازه وارد البرز، از مدافعان، و تک به تک شدن با دورازه بان بی ثمر بود و یما دروزاه بان طوفان هریرود با هوشیاری توپ را مهار کرد.

طوفان هریرود، با زدن چهار گل در نخستین دیدارش با سیمرغ البرز، نشان داد که برای بردن به این لیگ آمده است

در دقیقه ۷۵ ، سیمرغ البرز صاحب یک ضربه ایستگاهی شد، مصطفی این ضربه را به زیبایی هرچه تمام تر به تیر افقی دروازه کوبید و در برگشت منیر الحق ندیم، ضربه را به سمت دروازه بدون دروازه بان کوبید که مدافعین هوشیار طوفان هریرود توپ را از روی خط دروزاه برگرداندند.

باز هم در دقیقه ۷۸ در یک موقعیت تک به تک پشت سر مدافعان البرز، توپ به شاه محمد رحیمی رسید اما اینبار این مهاجم توانست از این موقعیت استفاده کند و یکی از گل های خورده را جبران کند.

در ده دقیقه پایانی بازی، بازیکنان باسابقه طوفان هریرود با پاس های کوتاه بازی را کنترل کردند. آنها توانستد در کنار آرام کردن بازی، در دقیقه 86 موقعیت خوبی را برای ظریف فراهی مهاجم سمت راست که تازه وارد بازی شده بود،فراهم کنند.

این مهاجم نیز با عبور از چند مدافع، پاس زیبای عرضی را بعد از عبور از دروازه بان در سمت دیگر به غلام رضا یعقوبی رساند و او چهارمین گل طوفان هریرود را داخل دروازه خالی سیمرغ البرز، جا داد.

این بازی در نهایت با نتیجه پر گل چهار بر یک به نفع تیم طوفان هریرود به پایان رسید.

در پایان این مسابقه محمد رفیع بارکزی بازیکن ملی پوش طوفان هریرود بعنوان بهترین بازیکن میدان انتخاب شد.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.