طوفان هریرود، چهار صفر عقابان هندوکش را برد

به روز شده:  13:33 گرينويچ - پنج شنبه 27 سپتامبر 2012 - 06 مهر 1391

طوفان هریرود با برد پر گل در بازی نخست برابر تیم سیمرغ البرز و عقابان هندوکش با تساوی برابر موجهای آمو گام به این دیدار گذاشته بودند.

حملات طوفان هریرود از دقیقه سوم این دیدار آغاز شد، معروف محمدی هافبک سمت چپ طوفان هریرود ضربه ای را به سمت دروازه عقابان هندوکش فرستاد که با اختلاف بسیار کم به بیرون رفت.

در دقیقه هشتم حمید الله کریمی مهاجم طوفان هریرود نیز ضربه را از پشت محوطه جریمه به سمت دروزاه عقابان هندوکش روانه کرد که این ضربه با اختلاف نسبتا زیاد از روی دروازه به بیرون رفت.

طوفان هریرود با حضور بازیکنان ملی پوش در مرکز میدان کنترل بازی را کاملا در اختیار گرفته بودند. و در چند دقیقه ادامه بازی هر دو تیم بازی خشن و محکم را در برنامه گرفته بودند و اکثر درگیری‌ها در مرکز میدان رخ داد.

در دقیقه ۱۶ صبور اسیر، کاپیتان و مهاجم تیم عقابان هندوکش در محدود حملات این تیم با دریبل چند بازیکن طوفان هریرود، ضربه ای محکمی را زد که با اختلاف بسیار کم از کنار دروازه به بیرون رفت.

بعد از این ضربه، دوباره بازی به مرکز میدان و درگیری بازیکنان در میانه میدان ادامه پیدا کرد.

در دقیقه ۲۹ بازی غلام رضا یعقوبی مهاجم طوفان هریرود درون محوطه جریمه صاحب توپ شد و بعد از دریبل مدافع توسط مدافع دوم به زمین افتاد. در این صحنه بازیکنان طوفان هریرود معتقد به ضربه پنالتی بودند اما حلیم آقا شیرزاد اعتقادی به پنالتی نداشت.

در دقیقه ۳۰ عقابان هندوکش، در سمت چپ صاحب یک ضربه ای ایستگاهی شدند. این ضربه را زمری سالنگی به زیبایی زد و توپ با اختلاف بسیار کم از روی دروازه طوفان هریرود به بیرون رفت.

بعد از این ضربه ایستگاهی بازیکنان طوفان هریرود به خود آمدند و در دقیقه ۳۱ غلام رضا یعقوبی در درون محوطه جریمه، حمید الله کریمی را صاحب موقعیت عالی کرد و این بازی کن توانست نخستین گل دیدار را به ثمر برساند.

عقابان هندوکش که بازی قبلی را با موج‌های آمو مساوی کرده بود، در بازی دوم چهار صفر به طوفان هریرود باخت

در این دقایق طوفان هریرود بازی و میدان را در اختیار گرفت و در چندین موقعیت می توانست گل های بی شماری را به ثبت برساند.

بعد از گذشت هفت دقیقه از گل اول، حمید الله کریمی روی یک ضربه سر تماشایی دومین گل خود و تیمش را در این بازی به ثمر رساند.

در ۵ دقیقه پایانی نیمه اول، طوفان هریرود فشار خود را روی دروازه عقابان هندوکش بیشتر کرد و حتی نزدیک بود در دقایق ۴۰ ضربه وحید ندیم دیگر ملی پوش این تیم از پشت محوطه جریمه، ضربه رفیع الله بارکزی از داخل محوطه جریمه در دقیقه ۴۱ و ضربه معروف محمدی در دقیقه ۴۴ به گل دست بیانجامند، اما همه ضربات از کنار دروازه رد شدند.

نیمه دوم را تیم طوفان هریرود، طوفانی تر از نیمه اول آغاز کرد.

در دومین دقیقه این نیمه، معروف محمدی از سمت راست درون محوطه جریمه عقابان هندوکش شد. اما مدافعان عقابان هندو کش او را به زمین انداختند. با این خطای مدافعان عقابان هندو کش، حلیم آقا شیرزاد داور این باری، نقطه پنالتی را نشان داد.

حمید الله کریمی پشت ضربه پنالتی قرار گرفت و توانست با یک ضربه زیبا از روی نقطه پنالتی با هت تریک خود، سومین گل طوفان هریرود را به ثمر برساند.

در این بازی عقابان هندوکش نشان داد که چیزی برای نمایش ندارد و بدون برنامه به بازی ادامه دادند.

در دقیقه ۵۴ غلام رضا یعقوبی دیگر مهاجم طوفان هریرود کار را تمام کرد و تیر خلاص را به سمت دروازه عقابان هندوکش شلیک کرد.

حمیدالله کریمی که با پاس زیبای وحید ندیم پشت مدافعان عقابان هندوکش صاحب توپ شده بود، با سرعت بالا خود را درون محوطه جریمه رساند و بعد از گذراندن توپ از دروازه بان عقابان هندوکش، توب را درون دروازه خالی تیم حریف جا داد.

طوفان هریرود با دو برد و شش امتیاز، به مرحله نیمه نهایی رفت

در دقیقه ۵۹ زمری سالنگی کرنر را روی دروزاه طوفان هریرود ارسال کرد تا نجیب سروری با ضربه سر توپ را به تیر افقی دروازه بکوبد.

با دریافت گل چهارم بازیکنان عقابان هندوکش کاملا از هم پاشیدند و با یک بازی کاملا بی برنامه، تنها مراقب نخوردن گلهای بیشتر بودند. اگر تماشاچی از این دقیقه به بعد بازی را تماشا می کرد به این باور میشد که تیم طوفان هریرود نتیجه را واگذار کرده است که این گونه حمله می کند.

اگر در این دقایق مهاجمان و اگر بازیکنان طوفان هریرود دقت بیشتر می داشتند احتمال داشت این بازی با اختلاف گل های بیشتری به سود طوفان هریرود پایان می یافت.

این بازی زیبا در دقایق پایانی باز هم با حملات مداوم طوفان هریرود پی‌گیری شد.

این تیم در دقایق ۶۲، ۷۴، ۷۶، ۷۹، ۸۱ و ۹۰ موقعیت های عالی برای به ثمر رساندن گل بدست آوردند.

اما این بازی در نهایت با نتیجه ۴ بر صفر به سود تیم طوفان هریرود به پایان رسید و این تیم با کسب دو پیروزی و شش امتیاز راهی مرحله نیمه نهایی شد.

حمید الله کریمی مهاجمی که سه گول تیم طوفان هریرود را در این بازی به سمر رساند، بعنوان بهترین بازیکن میدان انتخاب شد.

در بازی فردا میوند اتلان (زون جنوب غرب) به مصاف موجهای اباسین (زون جنوب شرق) می رود.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.