ناتو ۱۲ طالب را در هلمند کشت

به روز شده:  14:35 گرينويچ - شنبه 29 سپتامبر 2012 - 08 مهر 1391

هلمند از مناطق نا آرام است و طالبان در مناطق دور دست آن نفوذ دارند

مقام های افغان می گویند ۱۲ تن از جنگجویان طالبان عصر روز جمعه، هفتم میزان/مهر، در اثر حمله هوایی ناتو در ولسوالی مارجه ولایت هلمند کشته شده اند.

فرید احمد فرهنگ سخنگوی والی هلمند به خبرنگاران گفته است که خودرو جنگجویان طالبان در منطقه موسوم به "عصمت بازار" هدف حمله هوایی ناتو قرار گرفت.

به گفته آقای فرهنگ، یک فرمانده طالبان نیز در میان کشته‌شدگان است.

سخنگوی والی هلمند همچنین گفت که در یک حمله دیگر ناتو در ولسوالی ناوه ولایت هلمند، دو تن دیگر از افراد طالبان که در حال بمب‌گذاری کنار جاده بودند، کشته شدند.

آقای فرهنگ گفت در نتیجه این دو حمله ناتو، به غیر نظامیان آسیبی نرسیده است.

طالبان تا کنون در مورد تلفات اخیر نیروهای خود در ولایت هلمند چیزی نگفته اند.

همچنین گزارش‌ها از شرق افغانستان حاکی است که شماری از جنگجویان طالبان در منطقه ای موسوم به "مانوگی" در ولایت شرقی کنر، کشته شده اند.

مقام های افغان گفته اند هویت و شمار دقیق این افراد مشخص نیست و احتمالا شماری از کشته شدگان از جنگجویان خارجی حامی طالبان هستند.

این جنگجویان در اثر حمله هوایی کشته شده اند و مقام های امنیتی در محل می گویند احتمالا این حمله توسط هواپیمای بدون سرنشین انجام شده است.

به دنبال کشته شدن طالبان و جنگجویان خارجی در شرق افغانستان، گزارش شده است که طالبان مسلح، سه تن از اهالی محل را به اتهام جاسوسی برای ناتو و دولت افغانستان کشته اند.

همکاری با نیروهای خارجی مستقر در افغانستان و همچنین همکاری با نیروهای افغان، از نظر طالبان جرم است و این گروه بارها در جنوب و شرق افغانستان، افرادی را به اتهام جاسوسی برای نیروهای خارجی و افغان، اعدام کرده اند.

طالبان می گویند نیروهای خارجی از طریق نفوذی هایی که در محل دارند، از گردهمایی و یا حضور طالبان در اینجا و آنجا مطلع می شوند و به آنها حمله می کنند.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.