افغانستان: سه بمبگذار انتحاری و ۹ عضو دیگر طالبان کشته شدند

به روز شده:  09:55 گرينويچ - شنبه 06 اکتبر 2012 - 15 مهر 1391

ولایت قندهار در جنوب افغانستان از مناطق ناآرامی است که طالبان در آن نفوذ دارند و هر از گاهی دست به اقدامات مسلحانه می‌زنند

مقامهای افغان از کشته شدن سه بمبگذار انتحاری، پنج بمبگذار کنار جاده ای و چهار جنگجوی طالبان خبر داده اند.

وزارت داخله/کشور افغانستان با انتشار اطلاعیه‌ای گفته است که بمبگذاران انتحاری بامداد روز شنبه، ۱۵ میزان/مهر در ولسوالی جغتوی ولایت میدان وردک در جنوب غرب کابل در درگیری با پلیس کشته شدند.

براساس این اعلامیه، پلیس پنج فرد مظنون دیگر را در این درگیری بازداشت کرده است.

وزارت داخله گفته که این افراد چند کمربند انتحاری، بمب و سلاح با خود داشته اند.

همچنین جاوید فیصل سخنگوی والی قندهار روز شنبه، ۱۵ میزان/مهر گفت که پنج بمبگذار دیگر جمعه شب قصد داشتند که در ولسوالی/شهرستان 'پنجوایی' در کنار جاده بمب کار بگذارند.

به گفته آقای فیصل، این افراد هنگام بمبگذاری به وسیله دوربین‌های امنیتی شناسایی شدند و بعد هدف حمله هوایی نیروهای ناتو قرار گرفتند.

سخنگوی والی قندهار افزود که اجساد این پنج بمبگذار به همراه پنج بمب و چند قبضه تفنگ و وسایل ارتباطی آنها در محل بمبگذاری بجا مانده است.

بمبگذاری کنار جاده‌ای یکی از کارهای معمول گروههای شورشی و از جمله طالبان است.

هر چند این گروه‌ها می‌گویند که هدف این بمبگذاری‌ها کاروانهای نظامیان خارجی و داخلی هستند، اما در موارد زیادی گزارش شده که غیرنظامیان هم قربانی شده‌اند.

سخنگوی والی قندهار همچنین گفت چهار جنگجوی دیگر گروه طالبان در درگیری مسلحانه با نیروهای امنیتی در ولسوالی "معروف" ولایت قندهار کشته شدند.

آقای فیصل افزود که یکی از این چهار نفر از فرماندهان گروه طالبان بوده است.

ولایت قندهار در جنوب افغانستان از مناطق ناآرامی است که طالبان در آن نفوذ دارند و هر از گاهی دست به اقدامات مسلحانه می‌زنند.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.