انفجار انتحاری در هلمند دو کشته و ۱۷ زخمی بجا گذاشت

به روز شده:  13:56 گرينويچ - دوشنبه 08 اکتبر 2012 - 17 مهر 1391

سخنگوی پلیس ولایت هلمند گفته است که در این انفجار ۱۷ نفر دیگر زخمی شده اند که بیشتر آنها غیرنظامی و عمدتا زنان و کودکان هستند

انفجار انتحاری در شهر لشکرگاه، مرکز ولایت در جنوب افغانستان دو افسر اداره امنیت ملی را کشته و چند تن دیگر را زخمی کرده است.

مقامهای ولایت هلمند گفته اند که فرد بمبگذار موتر/خودرو بمبگذاری شده حامل خود را روز دوشنبه (۱۷ میزان/مهر) در مقابل حوزه هفتم امنیتی شهر لشکرگاه منفجر کرد.

فرید فرهنگ سخنگوی پلیس ولایت هلمند گفته است که در این انفجار ۱۷ نفر دیگر زخمی شده اند که بیشتر آنها غیرنظامی و عمدتا زنان و کودکان هستند.

به گفته او، سه تن از زخمیان ماموران امنیتی هستند.

مقامهای ولایت هلمند گفته‌اند که این انفجار به مغازه های نزدیک به محل حادثه هم آسیب رسانده است.

هنوز هیچ گروهی مسئولیت این بمبگذاری انتحاری را به دوش نگرفته، اما مقامهای دولتی معمولا گروههای شورشی را مسئول این گونه حملات می دانند.

این انفجار تنها چند ساعت پس از انتشار گزارش گروه بین‌المللی بحران روی داده که در آن گفته شده ارتش و پلیس افغانستان آماده به دوش گرفتن مسئولیت امنیتی نیستند.

در این گزارش آمده که اگر اقدامات جدی روی دست گرفته نشود، احتمال آن وجود دارد که دولت افغانستان پس از خروج نیروهای خارجی در سال ۲۰۱۴ سقوط کند و این کشور دچار جنگ داخلی شود.

یک سخنگوی ریاست جمهوری افغانستان این گزارش را "بیهوده" خوانده و گفته که در حال حاضر نیروهای امنیتی داخلی بیشتر عملیات دفاعی را به صورت مستقلانه اجرا می کنند.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.