سیمرغ البرز، به مرحله نهایی لیگ برتر افغانستان راه یافت

به روز شده:  18:11 گرينويچ - پنج شنبه 11 اکتبر 2012 - 20 مهر 1391

در اولین بازی مرحله نیمه نهایی لیگ برتر فوتبال افغانستان، تیم میوند اتلان صدرنشین گروه 'الف' به مصاف سیمرغ البرز تیم دوم گروه 'بی' رفت.

با بازیهای خوب هر دو تیم در مرحله نخست این لیگ انتظارهم می رفت بازی زیبایی را از این دو تیم در این مرحله ببنیم.

تماشاچیان که امروز (پنجشنبه ۱۱ اکتوبر) به استادیوم ورزشی فدراسیون فوتبال افغانستان آمده بودند یک بازی زیبا، پربرخورد و پر گلی را شاهد بودند.

هر دو تیم بازی را در دقایق اول، آرام و برای محک زدن حریف شروع کردند.

حملات دو تیم در دقیقه ۷ بازی آغاز شد. در این دقیقه منیرالحق ندیم مهاجم سیمرغ البرز در یک موقعیت تک به تک صاحب توپ شد اما نتوانست از این موقعیت استفاده کند و در یک شرایط عالی به زیر توپ زد و این ضربه با اختلاف بسیار زیاد از روی دروازه به بیرون رفت.

در دقیقه ۱۰ عباس عباسی هافبک سیمرغ البرز در سمت چپ فراری را آغاز کرد که عبدالقیوم سپاند دروازه بان میوند اتلان از راه رسید و توپ را مهار کرد.

در دقیقه ۱۱ وحیدالله زیرک هافبک میانی میوند اتلان شوت زیبایی از پشت محوطه جریمه زد؛ این شوت با اختلاف بسیار کم از کنار دروازه سیمرغ البرز به بیرون رفت.

یخ بازی در دقیقه ۲۶ با گل زیبای منیرالحق ندیم شکست و اولین گل این بازی رقم خورد

در دقیقه ۱۵ شوت زیبای منیرالحق ندیم را دروازه بان میوند اتلان مهار کرد.

در این دقایق، بازی زیبا و هجومی را از سوی بازیکنان هر دو تیم شاهد بودیم. در دقیقه ۱۷ یک و دوی زیبای هافبک ها و مهاجمین میوند اتلان، فیض محمد فیضی را در یک موقعیت عالی صاحب توپ کرد. این بازیکن شوت دیدنی زد که با اختلاف بسیار ناچیز از کنار دروازه سیمرغ البرز به بیرون رفت.

بعد از این موقعیت، اکثر توپها در مرکز میدان میان بازیکنان دو تیم ردوبدل میشد. در این دقایق بیشتر بازیکنان به درگیری‌ها در مرکز میدان مصروف شدند و شاهد حضور موقعیت های خطرناک در روی دروازه دو تیم نبودیم.

شکستن یخ بازی

اما یخ بازی در دقیقه ۲۶ با گل زیبای منیرالحق ندیم شکست، در این دقیقه این بازیکن پشت مدافعین میوند اتلان صاحب توپ شد و با یک شوت زیبا نخستین گل بازی را به ثمر رساند.

در ادامه بازی در نیمه نخست بازیکنان سیمرغ البرز رو به دفاع و حفظ نتیجه آوردند و بازیکنان میوند اتلان سراسیمه و بدون برنامه، حملات خود را روی دروازه این تیم اضافه کردند. بدلیل همین بی برنامه گی آنها نتوانستند موقعیت های خوبی برای باز کردن دروازه سیمرغ البرز داشته باشند.

در ادامه نیمه نخست تیم میوند اتلان برای کسب نتیجه تساوی تنها دو موقعیت روی دروازه سیمرغ البرز داشتند.

در دقیقه ۳۸ ارسال حسن علی سدید از سمت راست را علیرضا جعفری دروازه بان سیمرغ البرز در اختیار گرفت و در دقیقه ۴۰ باز هم حسن علی سدید ارسالی روی دروازه سیمرغ البرز داشت؛ این ارسال با عبور از تمام مدافعین در یک موقعیت عالی به فیض محمد فیضی رسید. این بازیکن بعد از رسیدن به توپ ضربه ای زد که با برخورد با مدافع راهی کرنر شد.

حملات میوند اتلان در دقیقه ۷۵ نتیجه داد و این تیم توانست یکی از گل های خورده را جبران کند

نیمه نخست این بازی با نتیجه یک بر صفر به سود سیمرغ البرز به پایان رسید.

نیمه دوم

در نیمه دوم، هر دو تیم با ترکیب نیمه نخست و بدون تغیر در بازیکنان و سیستم به میدان آمدند.

موقعیت های این نیمه با حمله بازیکنان میوند اتلان آغاز شد، در دقیقه ۴۸ مطیع الله حیات مدافع این تیم شوتی را روانه دروازه سیمرغ البرز کرد که این شوت را علیرضا جعفری مهار کرد.

بازی با حملات بدون برنامه و خطر جدی میوند اتلان در حال پیگیری بود که منیرالحق ندیم در یک ضد حمله پشت مدافعین این تیم صاحب موقعیت شد و مانند گل نخست توانست با یک شوت زیبا دومین گل خود و تیمش را به ثبت برساند.

در دقیقه ۶۳ باز هم سیمرغ البرز در یک ضد حمله دیگر عباس عباسی شوتی را روانه دورازه میوند اتلان کرد. این شوت هم با اختلاف کمی از کنار دروازه به بیرون رفت.

در ادامه این دیدار حملات میوند اتلان رو به افزایش بود و بازیکنان سمیرغ البرز نیز با درگیری‌ها در مرکز میدان مهاجمین این تیم را نگذاشتند در موقعیت‌های عالی صاحب توپ شوند.

بازی تیم میوند اتلان تا پشت محوطه جریمه سیمرغ البرز به خوبی پیش می‌رفت اما دفاع هوشیارانه سیمرغ البرز مانع حملات بیشتر این تیم در محوطه جریمه شد.

میوند اتلان در دو دقیقه درست چسپیده به خط محوطه جریمه، صاحب دو ضربه ایستگاهی شدند که هر دو این ضربات را فیض محمد فیضی با بی دقتی کامل به خط دفاعی سیمرغ البرز کوبید.

"این بازی زیبا و پر برخورد در نهایت با نتیجه دو بر یک به سود سیمرغ البرز به پایان رسید و این تیم با این پیروزی گام به دیدار فینال لیگ برتر فوتبال افغانستان گذاشت. دومین فینالیست این مسابقات فردا از میان دو تیم طوفان هریرود و بازان اسپین غر مشخص خواهد شد."

بالاخره حملات میوند اتلان در دقیقه ۷۵ نتیجه داد و این تیم توانست یکی از گل های خورده را جبران کند. در این دقیقه هافبک های میوند اتلان توانست واحد نورزی را درون محوطه جریمه صاحب توپ کند و این بازیکن هوشیار نیز در یک موقعیت تک به تک توانست در زاویه مخالف حرکت خود، گل اول این تیم را درون دروازه سیمرغ البرز جا دهد.

در ده دقیقه آخر این بازی، بازیکنان سیمرغ البرز وقت کشی کردند و بازیکنان این تیم در چندین موقعیت بدون دلیل خود را به روی زمین انداختند تا وقت بازی گرفته شود. این حرکات دور از چشم حمیدالله یوسفزی داور این دیدار نماند و به دو بازیکن این تیم کارت زرد نشان داد.

این کار بازیکنان تیم سیمرغ البرز باعث آن شد تا داور این دیدار ۷ دقیقه وقت اضافی را برای نیمه دوم در نظر بگیرد.

بازیکنان میوند اتلان نتوانستند از دقایق باقیمانده و هفت دقیقه وقت اضافه استفاده درست کنند و مدافعین هوشیار سیمرغ البرز مانع زدن گل تساوی شدند. حتی در دو موقعیت نزدیک بود بر اثر حملات زیاد و بی مهابا تیم سیمرغ البرز روی ضد حملات به گل برسد.

این بازی زیبا و پر برخورد در نهایت با نتیجه دو بر یک به سود سیمرغ البرز به پایان رسید و این تیم با این پیروزی گام به دیدار فینال لیگ برتر فوتبال افغانستان گذاشت.

دومین فینالیست این مسابقات فردا از میان دو تیم طوفان هریرود و بازان اسپین غر مشخص خواهد شد.

منیرالحق ندیم کاپیتان و زننده دو گل تیم سیمرغ البرز بعنوان بهترین بازیکن این دیدار انتخاب شد.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.