طوفان هریرود، بازهای اسپین غر را ده صفر برد

به روز شده:  17:41 گرينويچ - جمعه 12 اکتبر 2012 - 21 مهر 1391

در دومین بازی نیمه نهایی لیگ برتر فوتبال افغانستان؛ طوفان هریرود با کسب سه پیروزی و نه امتیاز در مرحله گروهی، به عنوان تیم اول گروه "ب" به مصاف بازهای اسپین غر تیم دوم گروه الف رفت.

این دو تیم در ورزشگاه فدراسیون فوتبال و در حضور بیش از ۵۰۰۰ هزار تماشاچی به مصاف یکدیگر رفتند.

این بازی یک طرفه و پرگل با حمله دقیقه سوم طوفان هریرود آغاز شد. در این دقیقه وحید ندیم شوت زیبایی کرد که به بدن مدافعان بازهای اسپین غر خورد.

در دقیقه ۵ حمید الله کریمی از زاویه بسته شوتی را زد که از کنار دروازه بازهای اسپین غر به بیرون رفت.

با این حملات، طوفان هریرود نشان داد که برای بردن به میدان آمده است.

این تیم با حضور وحید ندیم، محمد رفیع بارکزی و علی احمد یارزاده بازیکنان ملی پوش، در مرکز و همچنین خط دفاعی،کاملا بازی را در اختیار گرفتند.

این تیم در دقیقه دهم بازی صاحب کنر شد، کرنر ارسال شده را حمیدالله کریمی با ضربه سر به غلام رضا یعقوبی رساند و این بازیکن توپ را درون دروازه جا داد اما داور این گل را نپذیرفت.

در دقیقه پانزدهم، ایمل نوری مهاجم بازهای اسپین غر در محدود حملات این تیم شوتی را روانه دروازه طوفان هریرود کرد اما این شوت آرام در دستان یما یحیی زاده دروزاه بان قرار گرفت.

توپ و میدان در اکثر دقایق این نیمه در اختیار بازیکنان طوفان هریرود قرار داشت و بازیکنان بازهای اسپین غر در برابر تکنیک و قدرت بدنی این تیم چیزی برای گفتن نداشتند.

در دقیقه ۲۲ طوفان هریرود به نخستین گل خود دست یافت، در این دقیقه حمید الله کریمی با بیرون پا از سمت راست ارسالی روی دروازه داشت. این توپ مقابل دروازه بان بازهای اسپین غر به غلام رضا یعقوبی رسید و این مهاجم فرصت شناس، نخستین گل تیم اش در این بازی را به ثمر رساند.

در دقیقه ۲۸ فهیم افکار، مهاجم بازهای اسپین غر فرصت داشت تا گل تساوی را به ثمر برساند؛ اما یما یحیی زاده، دروازه بان طوفان هریرود توپ را مهار کرد.

در دقیقه ۳۴ باز هم فهیم افکار با یک ضربه آکروباتیک و نمایشی می توانست که گل تساوی را بزند اما این ضربه دیدنی او با تیر افقی دروازه طوفان هریرود برخورد کرد.

بعد از موقعیت های تیم بازهای اسپین غر بازیکنان طوفان هریرود نبض بازی را در دست گرفتند و حملات خود را بیشتر کردند.

تماشاگران نخستین لیگ سراسری افغانستان روز به روز بیشتر و بیشتر می شود و استدیوم ورزشی که مسابقات در آن برگزار می شود برای متقاضیانی که می خواهند بازی را از نزدیک ببینند، کافی نیست

مربی تیم طوفان هریرود، فرار از جناحین و ارسال مواج روی را برای باز کردن دروازه بازهای اسپین غر در برنامه داشت و بازیکنان این تیم نیز به خوبی توانستد از این حربه استفاده کنند و به گل برسند.

در دقیقه ۳۸ فرار تماشایی معروف محمدی از سمت چپ و گذشتن از مدافع مستقیم خود از زاویه بسته توانست به زیبایی دومین گل طوفان هریرود را به نام خود ثبت کند.

در پنج دقیقه پایانی نیمه اول بازهای اسپین غر حملات خود را بیشتر کردند و در موقعیت های خوبی می توانستند حتی دو گل خورده را جبران کنند اما بی دقتی مهاجمان نگذاشت این تیم به گل دست پیدا کند.

در دقیقه ۴۲ شوت زیبای فهیم افکار مهاجم بازهای اسپین غر با اختلاف بسیار کم از کنار دروازه به بیرون رفت.

در وقت اضافی نیمه اول این تیم روی حرکت زیبای فهیم افکار صاحب یک ضربه پنالتی شد، اجمل پردیس کاپیتان این تیم پشت این ضربه قرار گرفت و ضربه پنالتی را به تیر دروازه کوبید تا این تیم بهترین موقعیت خود در نیمه اول را از دست بدهد.

نیمه نخست این دیدار تماشایی با نتیجه دو بر صفر به نفع تیم طوفان هریرود به پایان رسید.

در نیمه دوم و از حملات آغازین طوفان هریرود مشخص شد که این تیم برای یک برد تاریخی گام به این دیدار گذاشته است نتیجه ای که کمتر در مسابقات فوتبال و آنهم در مرحله نیمه نهایی به دست می آید.

این تیم در دقیقه ۴۹ به گل سوم خود دست یافت، در این دقیقه غلام رضا یعقوبی ارسال زمینی روی دروازه داشت این ارسال را حمید الله کریمی با یک ضربه شیرجه وار به گل سوم تبدیل کرد.

تیم طوفان هریرود در دو دقیقه ۵۴ و ۵۵ و در ظرف دو دقیقه به دو گل دیگر نیز دست یافت، در دقیقه ۵۴ غلام رضا یعقوبی با یک کنترل سینه زیبا و شلیک تماشایی چهارمین گل این تیم را به ثمر رساند و در دقیقه ۵۵ وحید ندیم در یک موقعیت تک به تک، گل پنجم را درون دروازه بازهای اسپین غر جا داد. این بازیکن ملی پوش با این گل بازی زیبای خود را تکمیل کرد.

در نیمه دوم، تمام بازی در اختیار طوفان هریرود بود و بازیکنان بازهای اسپین غر چیزی برای گفتن در برابر بازی زیبای طوفان هریرود نداشتند. در این نیمه، یک بازی کاملا یک طرفه را شاهد بودیم اما جالب.

طرفداران طوفان هریرود، در مجموع از بازیهای این تیم در لیگ سراسری راضی اند

در دقیقه ۵۸ حمید الله کریمی که تا قبل از این دیدار با هفت گل زده در صدر جدول گلزنان این لیگ قرار داشت، ششمین گل تیمش را زد. با این گل تعداد گلهای زده این بازی‌کن به 9گل رسید و با اختلاف سه گل نسبت به منیرالحق ندیم از تیم سیمرغ البرز، در صدر جدول گلزنان لیگ قرار گرفت.

بعد از این گل، معین حامدی مربی تیم طوفان هریرود سه تعویض را انجام داد و با این تعویض ها به بازیکنان اصلی خود برای دیدار نهایی فرصت استراحت داد. تعویض های این مربی موثر واقع شد، مجید کریمی و حامد جازمی دو بازیکن تعویضی این مربی توانستند در دقایق ۷۱ و ۸۳ هفتمین و هشتمین گل این تیم را به ثمر برسانند.

در ده دقیقه اخیر بازی، تیم بازهای اسپین غر، به خشونت رو آوردند و در اکثر مواقع بازیکنان طوفان هریرود را سرنگون کردند. این عمل بازیکنان بازهای اسپین غر، باعث شد تا حلیم آقا شیرزاد داور این دیدار، سه کارت زرد و یک کارت سرخ را به این بازیکنان نشان دهد.

در دقیقه ۸۴ محمد رفیع بارکزی هافبک ملی پوش طوفان هریرود ارسال دیدنی داشت، این ارسال را غلام رضا یعقوبی با یک هت تریک دیدنی، به نهمین گل این تیم تبدیل کرد.

غلام رضا یعقوبی در دقیقه ۸۷ درون محوطه جریمه توسط مدافعان بازهای اسپین غر سرنگون شد و داور نقطه پنالتی را نشان داد، محمد رفیع بارکزی این ضربه پنالتی را به دهمین گل طوفان هریرود تبدیل کرد تا جشنواره گل این تیم تکمیل شود.

با این برد پرگل تیم طوفان هریرود در دیدار نهایی، حریف تیم سیمرغ البرز شد.

وحید ندیم، هافبک ملی پوش تیم طوفان هریرود از طرف علی عسکر لعلی مسئول فنی این مسابقات به عنوان بهترین بازی‌کن میدان انتخاب شد.

دیدار نهایی نخستین لیگ سراسری فوتبال افغانستان جمعه آینده نوزدهم اکتبر برگزار خواهد شد.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.