مقام سوم لیگ برتر افغانستان، به میوند اتلان رسید

به روز شده:  17:57 گرينويچ - پنج شنبه 18 اکتبر 2012 - 27 مهر 1391

میوند اتلان و بازهای اسپین‌غر برای کسب مقام سوم لیگ برتر فوتبال افغانستان به مصاف یکدیگر رفتند.

بازهای اسپین‌غر در مرحله نیمه نهایی این مسابقات ( ده صفر) از طوفان هریرود شکست خورده بود و میوند اتلان نیز در نیمه نهایی نتیجه را به سیمرغ البرز واگذار کرد.

بازهای اسپین‌غر با اینکه بازی را در مرحله نیمه نهایی بسیار بد باخته بود در ابتدای این بازی نمایش بسیار خوبی داشت و در ده دقیقه نخست توانست دو گل به ثمر برساند.

زیارمل نعیمی در دقیقه ۶ این بازی، با یک ضربه از روی سر عبدالقیوم سپاند نخستین گل این دیدار را به ثمر رساند.

در دقیقه ۹ فهیم افکار، توپ ارسالی کاووس سرگند را با یک شوت روپا و سرکش تبدیل به دومین گل بازهای اسپین‌غر کرد.

بعد از این گل، بازیکنان میوند اتلان که در مرحله گروهی یکی از بهترین تیم ها بودند به خود آمدند و توانستند کنترل بازی را در دست بگیرند.

در دقیقه ۱۰ ارسال اسدالله رضایی را مصطفی ژوبل با یک ضربه برگردان به سمت دروازه بازهای اسپین‌غر شلیک کرد اما این ضربه را حامد احمدی دروازه بان بازهای اسپین‌غر دفع کرد.

بعد از این دقایق بازی سردتر شد و توپ بیشتر در میانه میدان می چرخید.

معمولا در مسابقات مختلف در دیدارهای رده بندی، شاهد بازی‌های سرد و خسته کنند ه ای از تیم ها هستیم و در این دیدارها بازیکنان شادابی بازی‌های گذشته را ندارند. در این بازی نیز بازیکنان میوند اتلان و بازهای اسپین‌غر،بازی زیبایی را به نمایش نگذاشتند و بدون برنامه خاص روی دروازه حریف حمله می کردند.

در دقیقه ۲۴ وحیدالله زیرک، ضربه ایستگاهی زیبایی را به سمت دروازه بازهای اسپین‌غر زد که در نهایت راهی کرنر شد.

در دقیقه ۳۰ حملات میوند اتلان نتیجه داد و این تیم توانست یکی از گل‌های خورده را جبران کند.

در این دقیقه واحد نورزی ضربه ایستگاهی را روی دروازه بازهای اسپین‌غر ارسال کرد، این ارسال را دروازه بان این تیم، اشتبا دفع کرد و اسدالله رضایی مهاجم میوند اتلان توپ برگشتی را درون دروازه بازهای اسپین‌غر جا داد.

در دقیقه ۴۰ اسدالله رضایی نزدیک بود بازی را به تساوی بکشاند اما ضربه این بازیکن را مدافع بازهای اسپین‌غر از درون دروازه به بیرون کشیدند.

در پنج دقیقه پایانی نیمه نخست، یک بازی کاملا سرد و بی روحی را شاهد بودیم و اکثر توپ ها در پشت محوطه جریمه گم می شدند.

بازهای اسپین‌غر که در ده دقیقه نخست بازی با دوگل از حریف خود پیشی گرفته بودند، سرانجام بازی را با نتیجه سه_ دو به حریف واگذار کردند

بازی در نیمه اول با نتیجه دو بر یک به سود تیم بازهای اسپین‌غر به پایان رسید.

نیمه دوم را میوند اتلان بهتر از بازهای اسپین‌غر آغاز کرد و سرانجام توانست نتیجه بازی را به سود خود تغییر دهد.

ده دقیقه اول نیمه دوم، مانند دقایق نیمه نخست یک بازی بدون برنامه و بدون حادثه ای را شاهد بودیم.

در دقیقه ۵۴ فیض محمد فیضی به زیبایی هرچه تمام توانست گل تساوی میوند اتلان را درون دروازه بازهای اسپین‌غر جا دهد.

در این دقیقه از سمت راست ارسالی روی دروازه بازهای اسپین‌غر صورت گرفت که این ارسال را فیض محمد فیضی با یک بغل‌پای زیبا و یک ضرب درون دروازه بازهای اسپین‌غر جا داد.

در دقیقه ۶۲ احد بارکزی مدافع میوند اتلان فراری را آغاز کرد و بعد از پشت سر گذاشتن دو بازیکن بازهای اسپین‌غر از فاصله ۴۰ متری شوتی زیبایی را زد که این شوت با اختلاف بسیار ناچیز از روی دروازه به بیرون رفت.

در دقیقه ۶۷ ابهر علی نور، پاس زیبایی را پشت مدافعان برای زیارمل نعیمی فرستاد و این بازیکن بعد از فرار از تله آفساید ارسال زمینی روی دروازه میوند اتلان داشت اما فهیم افکار به این ارسال نرسید و توپ از مقابل دروازه خالی میوند اتلان به بیرون رفت.

این بازی در حالیکه پرگل بود اما صحنه های جالب و حادثه ساز زیادی روی دروازه ها نداشت. در نیمه دوم این حملات کاهش یافت و بیشتر بازیکنان در مرکز میدان با یکدیگر درگیر می‌شدند.

میوند اتلان با داشتن بازیکنان با قدرت بدنی و تکنیک بالا رو به بازی را در کنترل داشتند و بعد از حرکات تکنیکی خود را به پشت محوطه جریمه می‌رساندند اما بازیکنان بازهای اسپین‌غر به ارسال های بلند پشت مدافعان و استفاده از سرعت بالای فهیم افکار دل خوش کرده بودند.

در دقیقه ۷۲ حرکات تکنیکی و یک و دو های هافبک های میوند اتلان به کمک این تیم آمد و بعد از چند پاس زیبا و زمینی میان این بازیکنان، کاووس سرگند با خطایی که مرتکب شد، بازهای اسپین‌غر را با پنالتی روبرو کرد.

مصطفی ژوبل کاپیتان میوند اتلان پشت ضربه پنالتی قرار گرفت و به زیبایی توانست گل پیروزی بخش تمیش را به ثمر برساند.

بعد از این گل، با اینکه بازهای اسپین‌غرر، داشتند بازی برده را می باختند، اما باز هم برای زدن گل برنامه خاصی نداشتند و نتوانستند گل خورده را جبران کنند و حملات بدون برنامه خود را روی دروازه میوند اتلان افزایش دادند.

"فردا جمعه نوزدهم اکتبر، به مناسبت روز خانواده‌، خانواده‌ها می تواند در مراسم خاص و تماشای بازی دوستانه تیم ملی فوتبال زنان افغانستان با تیم آیساف به استدیوم ورزشی فدراسیون فوتبال بروند. و همچنان فردا بعداز ظهر دو تیم طوفان هریرود و سیمرغ البرز برای قهرمانی این دوره از مسابقات به مصاف یکدیگر می‌روند."

در دقیقه ۸۲ فهیم افکار مهاجم بادپای بازهای اسپین‌غر، از سرعت بالای خود استفاده کرد و از مدافعان میوند اتلان گذشت، اما در موقع ضربه زدن عبدالقیوم سپاند دروازه بان این تیم از راه رسید و درست از زیر پای این بازیکن توپ را بدون خطا مهار کرد.

بازیکنان اسپین غر، در ده دقیقه پایانی نتوانستند خود را به محوطه جریمه میوند اتلان برسانند چه برسد به زدن گل؛ اما این تیم در دو موقعیت صاحب دو ضربه ایستگاهی شد.

در دقیقه ۸۹ اجمل پردیس کاپیتان بازهای اسپین‌غر ضربه ایستگاهی دیدنی را زد که این ضربه را عبدالقیوم سپاند از کنج دروازه بیرون کشید و در دو ضرب توپ را مهار کرد.

در دقیقه سوم وقت اضافی نیمه دوم، این تیم باز هم صاحب یک ضربه ایستگاهی شد، این ضربه را اجمل پردیس به بدترین شکل ممکن به سمت آسمان فرستاد.

به این ترتیب میوند اتلان با شکست دادن بازهای اسپین‌غر به مقام سوم نخستین لیگ برتر فوتبال افغانستان رسید.

فیض محمد فیضی هافبک میوند اتلان نیز به عنوان بهترین بازیکن این دیدار انتخاب شد.

فدراسیون فوتبال افغانستان برای روز فینال و مراسم اختتامیه نخستین لیگ برتر فوتبال در افغانستان برنامه های ویژه ای را روی دست گرفته اند.

فردا جمعه نوزدهم اکتبر، به مناسبت روز خانواده‌، خانواده‌ها می تواند در مراسم خاص و تماشای بازی دوستانه تیم ملی فوتبال زنان افغانستان با تیم آیساف به استدیوم ورزشی فدراسیون فوتبال بروند.

و همچنان فردا بعداز ظهر دو تیم طوفان هریرود و سیمرغ البرز برای قهرمانی این دوره از مسابقات به مصاف یکدیگر می‌روند.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.