طوفان هریرود نخستین قهرمان لیگ برتر فوتبال افغانستان

به روز شده:  18:36 گرينويچ - جمعه 19 اکتبر 2012 - 28 مهر 1391

طوفان هریرود نخستین برنده لیگ برتر افغانستان

دو تیم طوفان هریرود و سیمرغ البرز در حالی به مصاف یکدیگر رفتند که شب گذشته (پنج‌شنبه ۱۷ اکتوبر) اتوبوس حامل تعدادی از تماشاچیان تیم سیمرغ البرز تصادف و چندین تن از آنها کشته و زخمی شدند.

در ابتدای این بازی شهزاد عدیل، هنرمند جوان افغانستان که آهنگ لیگ برتر فوتبال افغانستان را خوانده است، به صورت زنده این آهنگ را برای تماشاچیان اجرا کرد و عبدالله افغانی 'فری استایلر' افغان نیز نمایشات جالب با توپ را اجرا کرد.

این بازی در حضور مقامات دولتی و ورزشی افغانستان و تعداد بیش از ۶۰۰۰ تماشاچی در استادیوم ورزشی فدراسیون فوتبال افغانستان آغاز شد.

تیم طوفان هریرود از همان دقیقه اول بازی هجومی را آغاز کرد و در بهم ریختگی خط دفاعی تیم سیمرغ البرز در همان دقیقه نخست بازی توسط معروف محمدی به گل دست یافت.

بعد از این گل بازیکنان سیمرغ البرز حملاتی را روی دروازه طوفان هریرود روی دست گرفتتند و در دقیقه ۴ توسط عباس عباسی از سمت راست حمله‌ای را طرح ریزی کرد که شوت این بازیکن از کنار دروازه به بیرون رفت.

در دقیقه ۶ باز هم عباس عباسی ارسالی روی دروازه طوفان هریرود داشت که با واکنش یما یحیی‌زاده این ارسال راهی کرنر شد.

این تصویر توسط محمد حسین ابراهیمی گرفته شده

در این دقایق هر دو تیم زیبا بازی می کردند و از طریق حملات برنامه‌ریزی شده روی دروزاه حریف حمله ور می‌شدند.

در دقیقه ۸ معروف محمدی زننده گل اول طوفان هریرود شلیک تماشایی به سمت دروازه سیمرغ البرز داشت که این شلیک با اختلاف بسیار کم از کنار دروازه به بیرون رفت.

در دقایقی بعدی بازی آرام و بدون خطر روی دروازه دو تیم پیگیری می‌شد و بیشتر در این دقایق شاهد تشویق پرشور تماشاچیان دو تیم بودیم که از ولایات مختلف به کابل آمده بودند.

در دقیقه ۱۳ معروف محمدی ارسال زمینی روی دروازه سیمرغ البرز داشت که این ارسال را غلام رضا یعقوبی بعد از عبور از تمام مدافعین به بالای دروازه کوبید.

در دقیقه ۲۴ وحید ندیم بازیکن ملی پوش طوفان هریرود از پشت محوطه جریمه شوتی را روانه دروازه سیمرغ البرز کرد که این شوت با اختلاف کم از روی دروازه به بیرون رفت.

هر دو تیم بازی را به زیبایی کنترل کرده و روی کار تیمی تصمیم به باز کردن دروازه حریف داشتند.

در دقیقه ۲۵ امید نصیب بازیکن سیمرغ البرز می توانست بازی را به تساوی بکشاند اما ضربه این بازیکن با مالش به تیر دروازه راهی اوت شد.

شب پیش از مسابقه چند تن از هواداران تیم سیمرغ البرز در اثر تصادف ترافیکی کشته شدند

در دقیقه ۲۷ ارسالی از سمت راست روی دروازه سیمرغ البرز صورت گرفت. این ارسال را حمیدالله کریمی با یک ضربه زیبای سر راهی بالای دروازه کرد.

در دقیقه ۳۳ معروف محمدی ارسال زمینی روی دروازه سیمرغ البرز داشت که این ارسال بعد از عبور از تمام بازیکنان در یک موقعیت عالی به رامز نورزی رسید اما این بازیکن با بی دقتی توپ را به بالای دروازه کوبید.

بالاخره این ارسال ها از دو طرف کارساز شد و در دقیقه ۳۶ یک و دوی حمید الله کریمی و وحید ندیم، موقعیت عالی را برای غلام رضا یعقوبی فراهم کرد و این بازیکن با یک شوت زیبا دومین گل تیم طوفان هریرود را به ثمر رساند.

بعد این گل بازی روال عادی را دنبال کرد، بازیکنان طوفان هریرود برای حفظ نتیجه بازی را کنترل کردند و حملات سیمرغ البرز نیز در نیمه اول کارساز نشد و این نیمه با حساب دو بر صفر به سود طوفان هریرود به پایان رسید.

نیمه دوم مسابقه

حمیدالله کریمی با زدن نه گل، بهترین گل زن مسابقات انتخاب شد

در میان دو نیمه این بازی دختران و پسران نوجوان گروه سیرک افغانستان نمایشات اکروباتیک را برای تماشاچیان به اجرا درآوردند.

نیمه دوم هم بازی متعادل را از دو تیم شاهد بودیم. با وجود وحید ندیم و رفیع بارکزی دو بازیکن ملی پوش در مرکز تیم طوفان هریرود این تیم بازی را در کنترل گرفت.

در دقایق آغازین نیمه دوم شاهد حملات خطرناک دو تیم روی دروازه حریفان نبودیم؛ به جز چند حمله کوچک که تاثیری روی نتیجه نداشت.

در دقیقه ۶۵ وحید ندیم پاس زیبا پشت مدافعین را برای حمید الله کریمی ارسال کرد و این بازیکن در یک موقعیت تک به تک ضربه خود را به کنار دروازه سیمرغ البرز کوبید.

در دقیقه ۷۵ منیرالحق ندیم در درون محوطه جریمه سرنگون شد؛ در این صحنه تمام بازیکنان و تماشاچیان سیمرغ البرز معتقد به ضربه پنالتی بودند اما حمید الله یوسفزی داور این دیدار چنین اعتقادی نداشت.

در ده دقیقه پایانی بازی سیمرغ البرز برای از دست دادن چیزی نداشت و رو به حملات همه جانبه آوردند و اگر دقت می کردند می توانستد بازی را به تساوی بکشانند.

در دقیقه ۸۱ از سمت چپ توپی روی دروازه طوفان هریرود ارسال شد. این ارسال را منیرالحق ندیم با یک ضربه سر شیرجه وار به زیبایی زد اما این ضربه با اختلاف بسیار کم از روی دروازه به بیرون رفت.

در دقیقه ۸۳ بدلیل دو اخطاره شدن نقیب الله بهادری تیم طوفان هریرود ده نفره با بازی ادامه داد.

در دقیقه ۸۷ یک و دوی حسین محمدی و منیر الحق ندیم تاثیر گذار شد تا امید نصیب در یک موقعیت عالی با یک کنترل زیبا سینه صاحب توپ شود.

این بازیکن بعد از کنترل توپ یک شوت زیبا زد اما بی ثمر و در اختیار یما یحیی زاده قرار گرفت.

در دقایق آخر بازی بدلیل ده نفره شدن تیم طوفان هریرود دست به دفاع کامل زد و تیم سیمرغ البرز یکسره حمله شد و اگر این تیم بدشانس نمی‌بود می توانست به راحتی بازی را به تساوی بکشاند.

در دقیقه ۹۰ حسین محمدی شوت زیبایی را از پشت محوطه جریمه شلیک کرد که این شوت با اختلاف بسیار کم از کنار دروازه طوفان هریرود راهی بیرون شد.

در دومین دقیقه وقت اضافی نیمه دوم تیم سیمرغ البرز روی ارسال کرنر و ضربه سر تماشایی حسین محمدی یکی از گلهای خورده را جبران کرد و فاصله را به حداقل رساند.

در دقیقه سوم وقت تلف شده فیاض عزیزی شوت زیبایی را روانه دروازه طوفان هریرود کرد اما این شوت با اختلاف بسیار ناچیز از کنار دروازه به بیرون رفت.

این بازی در نهایت با نتیجه دو بر یک به سود طوفان هریرود به پایان رسید و این تیم بعنوان اولین قهرمان لیگ برتر فوتبال افغانستان دست یافت.

در پایان علی احمد یارزاده به عنوان بهترین بازیکن دیدار، حمید الله کریمی از تیم طوفان هریرود با زدن ۹ گل به عنوان آقای گل و معروف محمدی بازیکن طوفان هریرود به عنوان بهترین بازیکن این لیگ انتخاب شدند.

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.