'دو فرمانده طالبان در میدان وردک کشته شدند'

به روز شده:  10:32 گرينويچ - دوشنبه 22 اکتبر 2012 - 01 آبان 1391

طالبان در بخش‌هایی از مناطق دره میدان، سیدآباد، چک و جعتوی ولایت میدان وردک نفوذ دارند و آنها حاکمیت دولتی را در این مناطق به چالش می‌کشند

شاهد الله شاهد،سخنگوی والی میدان وردک در جنوب غرب کابل می گوید یک مقام خودخوانده و یک فرمانده طالبان کشته شده‌اند.

آقای شاهد روز دوشنبه، اول عقرب/آبان به بی‌بی‌سی فارسی گفت که این مقام محلی طالبان غلام‌علی نام داشت و از سوی این گروه به عنوان ولسوال/فرماندار منطقه "چک" منصوب شده بود.

به گفته آقای شاهد، این مقام طالبان و یک فرمانده نظامی این گروه به نام نقیب‌الله جهادیار، در منطقه چک هدف حمله نیروهای مشترک افغان و ناتو قرار گرفتند و کشته شدند.

او افزود که در این عملیات سه محافظ این مقام طالبان هم کشته شده‌اند.

سخنگوی والی میدان وردک گفت که غلام‌علی در سازماندهی آدم‌ربایی، بمبگذاری کنار جاده‌ و حملات مسلحانه در شاهراه کابل _ قندهار نقش داشت.

این شاهراه از بخشی از منطقه چک می‌گذرد و این منطقه یکی از مناطق ناآرام ولایت میدان وردک است که با کابل فاصله چندانی ندارد.

آقای شاهد گفت: "با کشته شدن این افراد، امنیت ولسوالی چک انشاءالله بهتر خواهد شد. این دو نفر از افراد بسیار مهم طالبان (در منطقه چک) بودند."

پیش از این افراد وابسته به گروه طالبان در هشتم اسد/مرداد محمداسماعیل وفا ولسوال چک را ترور کرده بودند.

شاهدالله شاهد همچنین گفت که طالبان با حمله به کاروان تدارکاتی ناتو در شاهراه کابل _ قندهار در منطقه سیدآباد در همسایگی چک، با محافظان این کاروان درگیر شدند.

آقای شاهد گفت که در جریان این درگیری، یک شورشی کشته و دو دانش‌آموز زخمی شدند که بعدا یکی از آنها در بیمارستان جان داد.

طالبان در بخش‌هایی از مناطق ولایت میدان وردک نفوذ دارند و حاکمیت دولتی را در این مناطق به چالش می‌کشند.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.